אאא

טרור הילדים: שוטרי משמר הגבול תפסו אתמול ארבעה ילדים בגילאי 14-12 שתכננו לבצע פיגוע דקירה בשכם.

השוטרים עצרו אותם לאחר שילד בן 14 מסר תיק לילד נוסף בצורה חשודה ליד מחנה הפליטים שועפט. בתיק הוחבאו שתי סכינים גדולות.

מחקירה ראשונית עלה כי הנער בן ה-14 הוא קרוב משפחה של מחבל שביצע פיגוע דקירה בירושלים.

הפרשה החלה בשעות הבוקר אתמול כאשר השוטרים הבחינו בנער כבן 14 בסמוך לקרוסלת הכניסה למחנה הפליטים שועפט כשהוא לובש חולצה ורודה ותיק על גבו.

השוטרים בעירנותם הגבוהה הבחינו בנער ובשלושה קטינים נוספים הנמצאים מהעבר השני של הקרוסלה מכיוון ירושלים. אחד מהם לבוש בבגדים זהים לנער שבתוך מחנה הפליטים והשניים הנוספים בתצפית לזיהוי כוחות ביטחון.

בהתאם לאישור מה׳תצפיתנים׳ העביר הנער בן ה-14 את תיק הגב לילד כבן 12.5 בקרוסלה והאחרון החל להתקדם לכיוון ירושלים.

במקביל, הילד שקיבל את התיק מסר לנער אישור מעבר במחסום מחנה הפליטים על שם אחר, במטרה שיעבור עם האישור בזהות אחרת לכיוון ירושלים, מאחר והוא אמור לשהות במעצר בית.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

השוטרים זיהו את העברת התיק, תפסו את הילדים עם התיק כשבתוכו שני סכינים גדולות. הילדים בגילאי 12-14 עוכבו לחקירה בעוד הנער בן ה-14 שהבחין בשוטרים נמלט לתוך מחנה הפליטים.

מהחקירה עולה כי תכנן לעבור בזהות אחרת במחסום, לחבור לחבריו לספסל הלימודים שלידיהם העביר את הסכינים ולבצע פיגוע בשער שכם.

רב-פקד שרון מתהידה, מפקד פלוגה נד׳ בעוטף ירושלים אמר כי "הדריכות המבצעית הגבוהה של השוטרים במעבר הביאה לזיהוי חוליית הילדים ותפיסת הסכינים שיועדו לפיגוע דקירה. השוטרים פועלים במגוון רחב של משימות ואירועי סדר ומצליחים לשמור על עירנות ודריכות מהגבוהות ביותר וראויים לכל הערכה".

סגן ניצב גולן שרוני, מפקד הגדוד הצפוני בעוטף ירושלים אמר כי "הפעילות המקצועית והנחושה של השוטרים מנעה פגיעה בכוחות ביטחון ואזרחים חפים מפשע.
אנו עדים למעורבות קטינים בהפרות סדר ובטרור ואני קורא להורים באשר הם הורים לגלות אחריות ועירנות מוגברת כלפי ילדיהם והתנהגותם".