אאא

יו"ר קק"ל הנבחר, דני עטר, נכנס היום (ה') לתפקידו, לאחר שדירקטוריון קק"ל אישר את כהונתו. הדירקטוריון התכנס היום בבית המוסדות הלאומיים בירושלים ואישר את המינוי במקומו של אפי שטנצלר, היו"ר היוצא.

עוד אושר מינויו של עוזי לנדאו כיו"ר עמית קק"ל במקומו של אלי אפללו. עטר הוא נציג המחנה הציוני ולנדאו נציג מפלגת "כולנו". בנוסף אושרה כהונתם של חמישה סגנים: ארנן פלמן, זאב נוימן, מייק ניצן, ניסן צ'אליק ועו"ד שלמה דרעי. הסגנים יכהנו בלא תשלום אך יהיו אחראים בתפקידם על קבלת החלטות בנוגע לתקציבי עתק.

עטר מסר כי "קק"ל יוצאת היום לדרך חדשה. כפי שהתחייבתי, אהפוך את קק"ל למודל של התנהלות מופתית של גוף ציבורי במדינת ישראל. אני מתכוון להפוך אותה לשקופה ולהקים צוות שיהיה אחראי על יישום התיקונים המתחייבים מדו"ח מבקר המדינה. רק כך נהפוך את הגוף החשוב הזה לגוף רלוונטי לחברה הישראלית".

ביומו האחרון בתפקיד אתמול, חתם היו"ר היוצא שטנצלר על הסכם היסטורי של קק"ל עם המדינה, ולפיו יעביר המוסד למדינה כמיליארד שקל בשנה עבור פרויקטים לאומיים וסביבתיים שייקבעו במשותף. זו הפעם הראשונה שהמדינה מצליחה להגיע להסכם עם קק"ל באשר להעברת כספים שברשותה. יש לציין כי ההסכם שנחתם הוא עד 2021, אבל קק"ל מחוייבת להעביר כספים רק ב-2017-2016 בלבד. ההסכם גם מבטל את יוזמות החקיקה שהיו בעניין קק"ל, ובמידה שיעלו יוזמות חקיקה חדשות קק"ל לא תהיה מחוייבת לעמוד בהסכם ולהעביר כספים.

כל בעלי התפקידים בהנהלת קק"ל הם מינויים פוליטיים שנקבעו בין המפלגות השונות במסגרת משא ומתן סיעתי שהתקיים לפני כחודש.