אאא

התקיפה החמורה • פרסום ראשון: יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, פנה הבוקר (רביעי), למ"מ המפכ"ל ניצב בנצי סאו, וביקש ממנו שיתערב באופן אישי, בפרשת תקיפת הגאון רבי זמיר כהן, מגדולי מחזירי התשובה ונשיא ארגון הידברות. 

דרעי ביקש ממ"מ המפכ"ל שידאג למיצוי החקירה ולכך שהמעורבים בתקיפה הנפשעת יועמדו לדין. 

השר דרעי אמר הבוקר ל"כיכר השבת": "מדובר במעשה חמור ביותר, של תקיפת רב בידי תוקפים אלימים, אותם אנשים מוסתים, ניסו לפגוע בגאון הרב זמיר באופן  פיזי וקיללו אותו באופן מחפיר, אסור לעבור על כך לסדר היום". 

דרעי הוסיף: "העברתי כבר הבוקר פניה דחופה למ"מ המפכ"ל בנצי סאו על רקע התקיפה וביקשתי שיתערב באופן אישי במקרה החמור". 

כזכור, מוקדם יותר אמר הגר"ז כהן בשיחה עם "כיכר השבת": "עצוב שמגיעים למקום כזה. בעקבות הסתה שהוא מכריז ברבים שמדובר ב"פלסטיני", אז אני לא אתפלא שאנשים מבינים שאני פלסטיני ובאים עם סכין ומנסים לדקור את הפלסטיני הזה".

"כבר אמרו בעבר שמילים מסוגלות להרוג - ובפרט אדם שיש אנשים שמושפעים מהקו התקיף והאלים שלו לאורך כל הדרך, אז לא פלא שבאו עם סכין ומי יודע מה תכננו הלאה".

הגר"ז כהן מדבר על הפחד מתקיפות נוספות ואומר: "אני לא חושב שצריך לחשוש, צריך להמשיך להרביץ תורה אבל נצטרך לצאת עם שמירה בימים האלה".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כזכור, אמש הותקף הגר"ז בידי ארבעה אלמונים, בעת שיצא משיעור בבית הכנסת היכל דוד בתל אביב. עוזרו נפצע בידו ותלמידיו הבריחו אותו לרכבו. 

מהמשטרה נמסר הבוקר כי "מהומה בבית הכנסת ברחוב מרגולין בתל אביב הביאה למעצרם של ארבעה חשודים בגין תקיפה וקטטה במקום ציבורי".

"מדובר בדרשה שניתנה ע"י אחד הרבנים אשר ככל הנראה לא מצאה חן בעיני חסידיו של רב אחר ואלו בסיום הדרשה גידפו את נותן הדרשה ואף תקפו אותו", מסבירים במשטרה.

עוד נמסר כי "שוטרי תחנת שכונות שהוזעקו למקום עצרו ארבעה חשודים בשנות העשרים לחייהם תושבי צפת, בני ברק ושניים מהם מירושלים. החשודים יובאו הבוקר לביהמ"ש השלום בתל אביב לדיון בהארכת מעצרם".