אאא

פרשת ינון מגל: לצד ביקורת רבה שסופג ח"כ ינון מגל, על רקע טענות נשים כנגדו על התנהגות לא ראויה, ישנם כאלה שחוצים את הגבול ומאיימים על חייו, אחד כזה נעצר. 

מדובר בתושב תל אביב בן 40 שעם התפוצצות הפרשה כתב בדף הפייסבוק של מגל: "לחבר הכנסת ינון מגל מהבית הנאצי, אני אחגוג ביום שיתלו אותך, ואת שאר הנאצים בשלטון. משפטי נירנברג עכשיו".

החשוד נעצר לאחר חקירה סמויה של המשטרה ועם מעצרו בביתו הוא הובא לבית המשפט השלום בתל אביב. במהלך הדיון טען פרקליטו לרדיפה פוליטית.

השופט ירון גת שמע את טענות הצדדים והורה לשחררו לביתו. השופט אסר עליו ליצור קשר בחודשים הקרובים עם ינון מגל.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

המשטרה צפויה לזמן את ח"כ ינון מגל למתן עדות, בעקבות התלונות נגדו של עובדות באתר וואלה. גורמים במשטרה מעריכים כי כבר בימים הקרובים יוזמן מגל למתן עדות בפרשה, במידה ואחת מהנשים תבחר להתלונן נגדו הוא ייחקר באזהרה, אולם גם אם לא תוגש תלונה רשמית, המשטרה תנסה לגבש תשתית ראייתית, שתוגש ליועץ המשפטי לממשלה, שיחליט האם לפתוח בחקירה רשמית.

כזכור, לפני יומיים פרסמו כמה עובדות באתר וואלה, טענות נגד מגל בתקופתו כעורך ראשי באתר, ולפיהן הוא נהג כלפיהן בצורה בלתי ראוייה.

מגל התנצל על הדברים ולאחר שיחה עם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, הודיע כי הוא פורש מראשות הסיעה בכנסת. בנט עצמו אמר כי "תהיה אפס סובלנות להתנהגות בלתי נאותה".