אאא

ראש עיריית אלעד לשעבר יצחק עידן התבשר בימים האחרונים על החלטת הפרקליטות לסגור את תיק החקירה נגדו מחוסר ראיות, כפי שדווח לראשונה ב"כיכר השבת", אלא שעל השמחה העיבה העובדה שהמכתב נכתב כבר לפני כמעט שנה, ב-04/01/2015 אך עידן קיבל אותו רק בימים האחרונים.

בשיחה עם "כיכר השבת" אמר עידן כי "יש בעיה שאני צריך לבדוק אותה, המכתב יצא לפני שנה והוא נשלח אלי היום. מישהו עכב את זה לחינם".

בעקבות הדברים אומרים במשטרה ל"כיכר השבת" כי המכתב אכן יצא לפני כשנה וגם נשלח לעידן מיד לאחר מכן אלא שבעוד כתובת המגורים שלו שבידיהם הייתה בעיר אלעד ולשם נשלח המכתב, עידן עצמו עבר להתגורר בבני ברק ובעקבות כך לא קיבל את המכתב מיד עם צאתו.

חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי דוד יוסף התייחס אמש להחלטת הפרקליטות לסגור את התיק נגד עידן ואמר כי הוא מצפה לראות אותו חוזר לתפקיד ציבורי: "סופה של האמת לנצח ולצאת לאור".

לדברי הגר"ד יוסף: "אני מכיר את הרב עידן כבר שנים ארוכות ולכל אורך הדרך הייתי בטוח בחפותו. כתלמיד חכם וכאיש מאמין, הרב עידן התמודד בגבורה עם האשמות הקשות שספג והאמין בקדוש ברוך הוא שיגלה את הצדק".

בסיום דבריו אמר חבר מועצת החכמים: "עכשיו עם סיום הסאגה המשפטית אני מקווה לראות את הרב עידן חוזר לחיים הציבוריים וממשיך לתרום מכשרונותיו הברוכים".