אאא

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן חוזר על איומו להשבית את המגזר הציבורי אם במשרד האוצר לא יסכימו לתת את תוספת השכר שהוא דורש לעובדי המגזר הציבורי ללא תנאים מוקדמים. בתום ישיבת משא ומתן בינו לבין מנכ"ל האוצר, שי באבד והממונה על התקציבים, אמיר לוי שהתקיימה היום (א') אמר ניסנקורן כי בשל המבוי הסתום הוא יכנס ביום רביעי את בית נבחרי ההסתדרות שיחליט על מועד שביתה. מכיוון וניסנקורן כבר הכריז על סכסוך עבודה לפני שבועיים אז הוא יוכל להשבית את המגזר הציבורי באופן מיידי. עם זאת, סביר להניח שהאיום נועד כדי ליצור לחץ על האוצר להסכים לדרישותיו.

בשבוע שעבר הגיעו ניסנקורן ושר האוצר משה כחלון להסכמות בנושא הביטוח הסיעודי, אך המשא ומתן בנוגע לתוספת השכר נותר ללא פתרון עד כה.

ניסנקורן צפוי לדרוש תוספת שכר של 5%-7% לכ-400 אלף עובדי המגזר הציבורי, כולל עובדי הקבלן שבו. העלות של כל אחוז היא כמיליארד שקל בשנה לתקציב המדינה, ולכן באוצר מנגד דורשים את הסכמת ההסתדרות לשורה של שינויים ביחסי העבודה בין הצדדים, כמו קביעת מנגנון למניעת שביתות בעת שינויים ארגוניים כמו הטמעת מערכת מיחשוב חדשה. ניסנקורן לעומת זאת מתנגד לכך וטוען כי יש קודם כל להסכים על תוספת שכר ולאחר מכן, ובלי קשר, לדון בשאר הנושאים.

בתום הפגישה אמר ניסנקורן כי "על האוצר להפסיק את הסיסמאות החלולות בזמן שעובדי המגזר הציבורי לא גומרים את החודש".