אאא

במהלך דיון בכנסת בהשתתפות ראש הממשלה בעקבות דו"ח העוני, תקף סגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש את אנשי 'יש עתיד' וכינה את התנהלותם כ"צביעות" בשל העובדה שהמפלגה נטלה חלק בחתימות האופוזיציה בגין דו"ח העוני כשבפועל "היא זו שגרמה לעליה בשיעורי העוני בישראל".

"על השאלה "מתי תתחיל המלחמה בעוני?" התשובה מאוד ברורה" אמר פרוש, "כאשר אנחנו נפסיק להילחם במשפחות ברוכות ילדים. כאשר נפסיק להילחם עם אותן משפחות שקיבלו קצבאות ונעודד ילודה, אז אנחנו יודעים שהתחלנו במלחמה בעוני".

"אני חייב לומר לכם שעברתי דרך מזכירות הכנסת לפני שעליתי לדוכן, לפני חצי שעה. ביקשתי לראות מי הם אלה שחתמו ארבעים חתימות. המחנה הציוני - אני מבין, בשנתיים האחרונות הם היו באופוזיציה. הסיעה המשותפת - ברור, הם לא היו בקואליציה. גם מרצ לא היו בקואליציה. אין לי שום טענה כלפיהן. אבל על 'יש עתיד' התפלאתי. איך 11 חתימות של יש עתיד מתנוססות ומבקשות לדון על המלחמה בעוני, כאשר הם, במשמרת הקצרצרה. איך אתה אומר, אדוני יושב-ראש האופוזיציה? להם הייתה משמרת קצרצרה, 18 חודש. הלך יאיר לפיד כשר אוצר, קיצץ קצבאות ילדים.

"ומה כתוב בדו"ח? העלייה בשיעור העוני מיוחסת ברובה בביטוח לאומי לקיצוץ שהוחל אז בקצבאות הילדים".

"מה אתם באים בכלל לתקוף את הממשלה? תתביישו לכם. לפחות תצאו מהמליאה כשמדברים על הדבר הזה. אתם מצרפים חתימות? אני גאה להיות ביהדות התורה, שעמדה על כך במשא ומתן והכניסה בהסכם הקואליציוני את ההתחייבות להגדיל את תקציב קצבאות הילדים. אני חושב שאתם צריכים להתבייש על כך. אם יש היום עוני, אם יש הורים שלא נותנים אוכל לילדים, אם יש הורים שלא נותנים תרופות לילדים, זה בגללכם".

"יאיר לפיד, למשל, מתבייש להיות במליאה. הוא לא נמצא פה. שי פירון התפטר מהכנסת. רובם של יש עתיד לא נמצאים פה כי אתם עשיתם את זה. אתם גרמתם לעוני. שכולם יידעו, כל מי ששומע אותי שיידעו. אתם הייתם צריכים להתבייש כשהוספתם את החתימות שלכם לבקש להילחם בעוני".