אאא

המלחמה נמשכת • פרסום ראשון: ועדת הרבנים לענייני חינוך שהוקמה על ידי מועצות גדולי התורה של "דגל התורה" ו"אגודת ישראל", אסרה בימים האחרונים להשתתף בכינוס שיזם המחוז החרדי במשרד החינוך.

המדובר בכינוס ליועצות החינוכיות שארגן המחוז החרדי שהיה אמור להתקיים ביום רביעי הקרוב בסמינר מאיר בבני ברק, אך ועדת הרבנים אסרה על השתתפות בכינוס.

במכתב ששיגרו ביום שישי האחרון חברי הוועדה, תחת הכותרת: "הנדון: כינוס יועצות חינוכיות ע"י המחוז החרדי", נכתב כי "הובא לידיעתנו, שמתוכנן להיות כנס יועצות ביום רביעי הבעל"ט בסמינר שע"י הרב מאיר בבני ברק. הננו להודיעכם, שעל פי החלטת ועדת הרבנים, לעת עתה ועד להוראת מפורשת אחרת, אין להשתתף בכנסים שמאורגנים ע"י המחוז החרדי".

המכתב נשלח להמרכז לחינוך העצמאי בארץ ישראל, איגוד הסמינרים והתיכונים החרדים, איגוד הת"תים, איגוד מוסדות הפטור והמוכש"ר, רשת גני ילדים ומעונות יום שע"י "בית יעקב", רשת כני הילדים שע"י "אגודת ישראל" ורשת כני ילדים "עץ הדעת".

החתומים על המכתב הם הרב אברהם רובינשטיין מזכיר ועדת הרבנים שעל-ידי מועצת גדולי התורה הליטאית והרב יוסף דריימן מזכיר ועדת הרבנים שעל-ידי מועצת גדולי התורה החסידית.

האיסור להשתתף בכינוס של המחוז החרדי
האיסור להשתתף בכינוס של המחוז החרדי

כזכור, בחודשים האחרונים יצאו כלל המערכות בציבור החרדי למאבק חסר פשרות, בהוראתם של גדולי ישראל, נגד המחוז החרדי במשרד החינוך, בעקבות טענות של מנהלים על התערבות המחוז בתכנים כמו גם בעניינים פנימיים כגון קבלת מורים וצוותי הוראה.

כזכור לאחר כינוס של חברי ועדת הרבנים לענייני חינוך שע"י מועצות גדולי התורה של אגודת ישראל ודגל התורה עם נציגי מוסדות החינוך על כל גווניו איגוד הסמינרים, איגוד התתי"ם חינוך העצמאי ומוסדות הפטור, ובהשתתפות שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן, יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני וסגן שר החינוך ח"כ מאיר פרוש, שנערך לפני כחודש, המאבק במחוז החרדי הועלה שלב.

לאחר ששמעו הרבנים בקשב רב את מנהלי המוסדות והח"כים, התכנסו חברי ועדת הרבנים לדיון סגור שבסופו פורסמו החלטות הכינוס שעיקרם כי עד להודעה חדשה והסדרה מחודשת של יחסי העבודה בין מנהלי המוסדות למחוז החרדי במשרד החינוך, אין לשתף פעולה עם המחוז החרדי במשרד החינוך בשום צורה וללא יוצא מהכלל.