אאא

המאבק על ראשות מרכז הליכוד יגיע היום (שלישי) לסיומו כשחברי המרכז יבחרו יו"ר חדש שיחליף את דני דנון שמונה לשגריר ישראל באו"ם.

חוץ מהתמודדות על יו"ר המרכז יצביעו החברים גם על הצעתו של בנימין נתניהו להקדים את מועד הפריימריז לראשות התנועה ל-23 בפברואר.

הבוקר נפתחו הקלפיות בחמישה מוקדים ברחבי הארץ: ירושלים, תל אביב, באר שבע, חיפה וטבריה. ההצבעה תהיה חשאית ותימשך עד השעה 22:00.

יו"ר המרכז הוא תפקיד פוליטי עם כוח רב במפלגה ועליו מתמודדים שלושה: יו"ר ועדת הפנים ח"כ דודי אמסלם, יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ צחי הנגבי ושר הרווחה חיים כץ.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הקרב על מרכז הליכוד כלל בימים האחרונים עבודה אינטנסיבית מצד המתמודדים שפעלו סביב השעון להשיג תמיכה מחברי כנסת ושרים מכהנים שגם הם פעלו למענם.

לעומת זאת האיש הבכיר במפלגה - ראש הממשלה בנימין נתניהו לא הודיע פומבית במי הוא תומך לראשות המרכז ובכירים במפלגה אומרים כי הסיבה לכך היא החשש יתערב ומועמדו יפסיד, המועמד שיבחר יערים קשיים עליו בתקופת כהונתו.

בכירים בליכוד הוסיפו ואמרו כי ראש הממשלה שמתמודד על ראשות המפלגה חושש כי אם יתמוך במועמד מסוים, תומכיהם של האחרים לא יתמכו בהצעתו להקדים את הפריימריז.