אאא

פרשת הרצוג: במשטרה ממשיכים בבדיקה נגד יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק בוז'י הרצוג, בחשד כי קיבל תרומות לא חוקיות בפריימריז נגד שלי יחימוביץ' ב-2013. 

במהלך סוף השבוע, זומנו למשטרה גורמים שונים הקשורים למפלגת העבודה, בכדי למסור עדויות במסגרת הבדיקה. בין הגורמים גם כאלה המקורבים למטה הבחירות של הרצוג. 

במקביל במשטרה ממשיכים באיסוף עדויות ומסמכים, המוכחים לכאורה את הטענות, בדבר מימון לא חוקי של הפריימריז. 

הרצוג מאיים ב"בעיטה פוליטית" (צילום: מתן טורקיה, ynet)

בתוך כך, הרצוג פרסם אמש בדף הפייסבוק שלו, פוסט בו הודה לתומכיו ושב ותקף את מי שלטענתו פועל כנגדו. בפוסט כתב הרצוג: ב-48 השעות האחרונות קורה מה שלא ידענו במפלגה שנים רבות. אני לא מצליח לצלצל חזרה ולענות לאלפי הודעות, פשוט אלפי הודעות של כעס וזעם וזעזוע של חברים ופעילים מכל הארץ, מכל המחנות, מכל הגילים שאינם מוכנים לתת יד לגורמים המנסים להחדיר רעל לתוכנו ולפורר אותנו. אני לא אתן להם להשיג את זה.

"אני רוצה לומר לכם תודה על ההתגייסות והתמיכה אבל צריך שיהיה ברור: זו שעת מבחן לכולנו. בראשות המפלגה שלנו לעולם לא יעמוד אדם שדבק בו רבב וזה כולל אותי, לכן, מצידי שלא תהיה בדיקה אלא שיקראו לי, ואני אגיע עם כל התשובות לכל טענה, לכל עלילה, לכל דבר בלע וזדון.

אני יודע שפעלתי ביושר ובנקיון ובדרך הגונה כפי שפעלתי כל חיי.אסור שרוחות רפאים שמנסות לעשות שימוש ברשויות האכיפה כחלק מקמפיין הבחירות יזהמו אותנו ויכניסו לכאן שיטות פוליטיות נקלות. אסור לנו לאפשר לתופעה הזו לחלחל וצריך לעצור אותה. להיות מנהיג זה להתמודד גם עם עלילות זדוניות. אנחנו נתמודד יחד, אנחנו נוביל יחד ואנחנו ננצח יחד. מי שניסה לתקוע לנו מסמר, הפך את כולנו לפטיש".