אאא

משפט מקורי במיוחד נערך בשמורת טבע במערב הודו. מקוריותו היא דווקא בשל זהות ה"נשפטים": שלושה אריות שטרפו בני אדם. גזר דינם - כך הוחלט במשפטם - הוא מאסר עולם. במילים אחרות: חיים בכלוב מסוגר.

בחודש שעבר לכדו הרשויות בפארק הלאומי גיר שבמדינת גוג'ראט, 17 אריות לאחר ששלושה בני אדם נהרגו בתקיפת אריות שחלפו סמוך למגוריהם ליד שמורת הטבע.

"מצאנו שרידי אדם בסביבת אריה ושתי לביאות", סיפר ראש רשות הטבע בגוג'ראט. לדבריו, האריה הזכר תקף והרג את שלושת האנשים, וגם שתי הלביאות השתתפו ב"חגיגה" המחרידה.

על כן, החליטו גורמים בהנהלת השמורה במשפט שערכו לחיות, כי האריה התוקף מועבר מיידית להסגר במקום, ושתי הלביאות יוחזקו במתקן מקומי. את יתר 14 האריות הם שחררו לחופשי.

לאחרונה, פסק בית המשפט העליון בהודו שמדינת גוג'ראט צריכה להעתיק את מגוריהם של אריות שנמצאים בשטח המדינה למדינות אחרות כדי להימנע מאפשרות של מחלות או אסונות שיחסלו את אוכלוסיית האריות כולה, אך אזרחי המדינה שבמערב הודו לא קיימו את הפסיקה המחמירה.

זואולוגים ותיקים באזור מסבירים, כי האוכלוסייה הגדולה של אריות בשמורת הטבע גיר היא זו שאחראית להתנהגות ה"חריגה" של האריות שתקפו בני אדם. פקח הטבע הראשי בשמורת הטבע גיר, סיפר לעיתון מקומי שהשמורה יכולה להכיל רק 270 אריות, מה שמגורם לאריות רבים לצאת מחוץ לגבולות האזור.

שמורת הטבע גיר במערב הודו   צילום: מתוך ynet
שמורת הטבע גיר במערב הודו צילום: מתוך ynet