אאא

הפסיקה שהדהימה את ענקית הטכנולוגיה: בית משפט בבייג'ינג שבסין הורה לחברת אפל להפסיק למכור את אייפון 6 ואייפון  6 פלוס, כיוון שהעיצוב שלהם דומה לסמארטפון סיני. בית המשפט קבע כי מדובר בהפרת פטנט של המכשיר Baili 100C. באפל אמרו כי הם יערערו על הפסיקה. לדבריהם, עד הערעור הם ימשיכו למכור מכשירים בבייג'ינג. על-פי ה"וול סטריט ג'ורנל", שפרסם ראשון את דבר האיסור, ההחלטה התקבלה ב-19 במאי, אך עד כה לא פורסמה בכלי תקשורת במערב.

השקת אייפון 6 לפני שנתיים

אפל הכריזה על האייפון 6 ואייפון 6 פלוס בספטמבר 2014 באירוע שנערך בסן פרנסיסקו. השינויים המשמעותי בשני המכשירים היה הגודל שלהם 4.7 ו-5.4 אינץ' בהתאמה, הרבה יותר מהאייפון 5 למשל.

באפל אמרו בתגובה לאתר בלומברג: "אייפון 6, אייפון 6 פלוס כמו גם אייפון 6S, אייפון 6S פלוס ואייפון SE זמינים למכירה גם היום בסין. ערערנו על ההחלטה ולכן היא הוקפאה". כלי תקשורת בארצות-הברית ניסו להשיג את בעלי החברה שהגישה את העתירה נגד אפל, אך לא הצליחו להשיג את תגובתם.

עוד דווח ב"וול סטריט ג'ורנל" כי כמה חנויות בבייג'ינג הפסיקו למכור את שני סוגי האייפונים בחודש שעבר. בעלי החנויות עברו למכור את שני הדגמים החדשים יותר - אייפון 6S ואייפון 6S פלוס, עליהם הכריזה אפל בספטמבר שעבר. בנוסף דווח כי אפל תפסיק לייצר בקרוב את שני הדגמים, ככל הנראה לקראת ההכרזה על אייפון 7 בחודש ספטמבר הקרוב.

ב"וול סטריט ג'ורנל" נכתב כי מדובר בעוד מקרה שבו חברת ענק מערבית נתקלת בקשיים בלתי צפויים בשוק הסיני. לפני כמה חודשים הורה המשטר הסיני לאפל להפסיק להפעיל את iBooks ו-iTunes סרטים במדינה.