אאא

היהלומן ואיש הנדל"ן יעקב (ג'קי) ברונר הורשע לאחרונה בבלגיה בפרשת הברחת יהלומים גדולה, שבמסגרתה הואשמו לא פחות מ-70 מעורבים. ברונר נידון ל-18 חודשי מאסר על תנאי ולקנס כספי של 5,000 יורו.

מדובר בכתב אישום שהוגש נגד כ-70 מעורבים שונים בפרשה של הברחת יהלומים גדולה לבלגיה וכן ממנה לאסיה לצורך העלמות מס והלבנת הון. הרשויות תפסו במהלך החקירה כ-15 מיליון דולר וכללו בכתב האישום 14 משלוחים שונים שהיוו חלק מאותה שיטת הונאה כדבריה. אף שלפי הרשויות הכספים שהועברו בין הגורמים השונים היו גבוהים בהרבה.

השיטה, לפי כתב האישום, פעלה כך: המעורבים בפרשה הבריחו יהלומים לאנטוורפן שבבלגיה לצורך הגדלת מלאי במקום לדווח על רווח ולהתחייב במס. במקביל, פעלו אותם מעורבים להברחת יהלומים החוצה מאנטוורפן לאסיה ולמדינות נוספות במזרח, שם נמכרו היהלומים לחברות קש בניסיון להלבין הון.

ברונר, יהלומן ותיק ואיש נדל"ן שותף עם אחיו ישראל בעסקיו השונים. לאחרונה פורסם ב"כלכליסט" על כך שהשניים הם חלק מקבוצה המתעתדת לרכוש את "הפיל הלבן", מרכז דן בפינת ז'בוטינסקי ובן גוריון בבני ברק. השניים מעורבים גם במגדלי בסר 3 ו-4 ובמתחם אסם בפתח תקווה.

במהלך המשפט בעניינו הכחיש ברונר את המיוחס לו, אך בחודש שעבר הוא הורשע בעבירות של זיוף ושימוש במסמכים מזויפים, הלבנת הון ועבירות מס ונידון ל-18 חודשי מאסר שהומרו למאסר על תנאי בשל העובדה כי אין לו עבר פלילי. בנוסף, נגזר על ברונר קנס כספי של 5,000 יורו. ל"כלכליסט" נודע כי הוא אינו מתכוון לערער על הכרעת הדין.

ברונר סירב להגיב לידיעה.