אאא

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי מינה את יו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי לבחון מקרוב את טענות ההורים הספרדים משכונת פסגת זאב בירושלים שפורסמו ב"כיכר השבת" בנוגע לאפליית בנותיהן בבית הספר בנווה יעקב.

במהלך ישיבת סיעת ש"ס השבועית הפנה דרעי את מרגי לכתבה ב"כיכר השבת", בה הורים ספרדים משכונת פסגת זאב טענו כי בית הספר לא קיבלת את בנותיהן רק בגלל היותן מזרחיות. דרעי הבהיר כי בבית הספר מכחישים את הטענות, אך ביקש ממרגי לבדוק אותן מקרוב.

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי אמר ל"כיכר השבת": "תנועת ש"ס ואני נמשיך להיאבק בקיפוח תלמידות ספרדיות. למרות שהתופעה צומצמה, נפעל כדי שלא תקרה באף מקום".

ח"כ יעקב מרגי אמר ל"כיכר השבת": "אני הולך להיכנס לסוגיה הזו בהקדם, אגלה אפס סובלנות עד כדי שלילת רישיון מוסד - אם יתברר שזה אכן מכוון נגד הבנות המזרחיות". 

אמש (ראשון) נחשף ב"כיכר השבת" כי תלמידות ספרדיות מפסגת זאב בירושלים לא התקבלו לבית הספר בנווה יעקב בטענה שהן אמורות ללמוד בשכונתן, בנות אשכנזיות מאותה שכונה שינו כתובת במפתיע - והתקבלו. יתרה מכך, ההורים הספרדים טוענים כי המשפחות האשכנזיות קיבלו הוראה לשנות את הכתובת.

הבוקר, מנהלת בית הספר פנינה וולפסון מסרה הבוקר (שני) לחדשות 2 בתגובה כי "לא היה ולא נברא. יש מגעים שאולי אזור פסגת זאב יופרד השנה כי אין מקום לפתוח 6 כיתות. העניין במגעים עם העירייה ומשרד החינוך והחינוך העצמאי".

לדבריה: "זה בכלל לא על רקע עדתי. ייתכן שאת פסגת זאב יפרידו וזה בכלל לא קשור לעניינים עדתיים. אין שום הבדל בין אשכנזיות למזרחיות".

היא האשימה כי "אנשים אוהבים לעשות מטעמים, אנחנו לא מפלים בין אשכנזים למזרחיים. יש לנו יותר מחמישים אחוז מזרחיים בבית הספר והם טובים ואהודים".

מנגד, הורי הבנות הספרדיות, טוענים - גם הבוקר - כי משפחות אשכנזיות העבירו כתובת לנווה יעקב וכך התקבלו, ואילו הם נשלחו למקום אחר רק בגלל היותן משפחות ספרדיות.