אאא

יו"ר האופוזיציה ויו"ר 'המחנה הציוני' חבר הכנסת יצחק (בוז'י) הרצוג אומר היום (שלישי) כי אינו רוצה לשמוח כשמתנהלת חקירה נגד ראש הממשלה.

בתכנית "אולפן פתוח" עם אורית לביא נשיאל בערוץ הכנסת, אמר הרצוג כי "אני לא מתכוון לרקוד, או לשמוח או לעלוז כשיש חקירה נגד ראש ממשלה בישראל".

"אני סומך את ידיי על מערכת אכיפת החוק", אומר הרצוג. "אני בעצמי הייתי נתון עכשיו לחקירה שחשבתי, ואני עדיין מאמין, שנולדה ממקום פוליטי. אני מעדיף לנצח את נתניהו על כישלונותיו המדיניים, הביטחוניים, הכלכליים והחברתיים".

בערוץ 2 דווח אמש כי הבדיקה בעניינו של נתניהו היא בחשד כי קיבל מימון מאנשי עסקים זרים בשנת 2009 על מנת לממן את קמפיין הבחירות שניהל באותה שנה ושהובילה אותו בסופו של דבר לכהן כראש הממשלה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

עוד על פי הדיווח, החקירה התרחבה לאחרונה אף מחוץ לגבולות ישראל ובעקבותיה נדרשים חיקורי דין במדינות זרות, כשעל פי הדיווח יתכן כי חלק מחיקורי הדין כבר בוצעו מחוץ לישראל.

למרות שלא נפתחה חקירה פלילית נגד ראש הממשלה, כך דווח, מה שמוגדר כעת כבדיקה הנו למעשה חקירה משטרתית נרחבת שכוללת הליך חקירה רגיל מלבד זימון חשודים בארץ לחקירות באזהרה.

במקביל, על פי הדיווח, לא מדובר בעדי מדינה שגויסו לאחרונה, זאת על רקע חרושת שמועות הנוגעות לסמנכ"ל ראש הממשלה לשעבר, עזרא סיידוף, נגדו עומדת המלצה להעמדה לדין בחשד למעשי שחיתות שחשף אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה, מני נפתלי.