פודיז. אל תתווכחו איתם בכל מה שקשור לאוכל טוב
פודיז. אל תתווכחו איתם בכל מה שקשור לאוכל טוב (צילום: Jay Wennington)
אאא

הם יגלגלו עיניים כשתזמינו עוף, הם בשוק מוחלט כשאתם מבקשים את הרוטב לסלט בצד ולא מעורבב בסלט, והעמודים שלהם ברשתות החברתיות עמוסים ב-ניחשתם נכון- אוכל. כאלה הם ה"פוּדִיז" (מלשון food), אנשים שלקחו את אהבתם לאוכל צעד אחד קדימה. הם אולי יכולים להיות בלתי נסבלים, אבל אם יש דבר אחד שהם יודעים - זה איך להתנהג במסעדה.

הנה 8 דברים שפודיז אמיתיים לעולם לא יעשו:

יצאו למסעדה בלי לבצע מחקר מקדים

ואנחנו לא מדברים על מסעדת 3 כוכבי מישלן. בכל פעם שפודיז ירצו לצאת לאכול, הם יערכו שיעורי בית, יבררו ויבדקו את טיבו של המקום אצל חברים, ביקורות ברשת ובכל מקור מהימן אפשרי.

יסטו מהתפריט

אם השף (במסעדה שקיבלנו עליה המלצות מעולות) בחר להגיש כך את המנות, למה להתעסק בהחלפות? בשביל זה אפשר לאכול בבית.

יבקשו רוטב לצד הסלט

כמו בסעיף הקודם, אם המסעדה מציעה רוטב, סביר להניח שהם ידעו איך לערבב אותו בסלט, בלי שהוא יהפוך לעיסה. 

יבחרו מנת עוף

עופות נחשבים למנות "חד פעמיות", כלומר, עם כל הכבוד לעוף, למסעדה הגענו כדי לאכול משהו שמסובך, מאתגר ובאופן כללי, אנחנו מעדיפים לא להכין בבית.

יזמינו בדיוק מה שהזמנתם

יצאתם עם פודיז לארוחה? הם לא יבזבזו את ההזדמנות, ויזמינו מנה אחרת ממה שהשאר הזמינו, כדי שעל השולחן יהיה מגוון גדול יותר. מה שמגדיל את הסיכויים שהם יגנבו מהצלחת שלכם כמה ביסים.

יזמינו מנות מ"תפריט הספיישלים"

פודיז יודעים: "ספיישלים" זה מילת קוד ל-"השף נתקע עם מלאי מרכיבים מיותרים, אז הוא הרכיב מנות ברגע האחרון והקפיץ להן את המחיר".

יבקשו בשר עשוי וול-דאן

לבחור במידת העשייה הגבוהה ביותר (וול דאן) לבשר שהזמנתם, הופך את הנתח לפחות רך ומאבד מהטעם. בחרו במידת עשייה מדיום רר או מדיום, כדי ליהנות מבשר עסיסי וטעים.

יתנו לאוכל להתקרר

 אלא אם כן הם מצלמים תמונה טובה של המנה. מרגע הגשת המנה, הפודיז נמנעים מלבזבז דקה, ומתחילים לאכול מיד, כיוון שמרגע שהאוכל מגיע לטמפרטורת החדר, הטעמים מתחילים להתפוגג.