אאא

בסימן ארבעים שנה ליסודה של ישיבת 'עטרת ישראל' בירושלים, ראש הישיבה וחבר מועצת גדולי התורה הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי יצא למסע חיזוק בפולין בבין הזמנים הקרוב כהכנה לקראת זמן אלול והימים הנוראים.

מדובר במסע ייחודי מסוגו שבו ישתתפו נגידים ובוגרי הישיבה מכל העולם שיגיעו להשתתף במסע לצד רבנים וראשי ישיבות שכבר אישרו את השתתפותם.

גולת הכותרת של המסע היא לימוד והכנה לקראת זמן אלול הקרב ביחד עם השיעורים המפורסמים של ראש הישיבה הגרב"מ אזרחי.

במהלך המסע ילמדו המשתתפים בישיבת חכמי לובלין בפולין שם ימסור הגרב"מ אזרחי שיעור כללי מיוחד וכן עוד אחד מתלמידי החכמים שיצטרף למסע, כמו כן תוקרן במקום מצגת ייחודית על הישיבה במשך שנות ארבעים קיומה מאז נוסדה על ידי ראש הישיבה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בשבת ישהו בקראקוב שם יערוך ראש הישיבה את סעודות השבת עם משתתפי המסע כשבמוצאי שבת יתקיים דינר לטובת הישיבה, בקרב מארגני המסע עדיין לא החליטו מי מהנגידים ישמש כנואם הכבוד.

במהלך המסע שיחל ביום רביעי כ' באב ויסתיים ביום שני כ"ה באב יפקדו המשתתפים את קברי הצדיקים בגור ובליז'ענסק ויגיעו גם למחנות ההשמדה באושוויץ, כמו כן יגיעו לקברם של רבי חיים וואלוז'ין והנצי"ב.

בעבר נסע הגרב"מ אזרחי למסעות דומים שזכו להצלחה גדולה והותירו רושם רב על המשתתפים כהכנה לזמן אלול בו מכין הגרב"מ כל אחד ואחד מהמשתתפים להיכנס אחרת לזמן אלול כשהם גדושים בתורה ובמוסר.