אאא

טרגדיה גדולה נמנעה ברגע האחרון בטיול קמפינג משפחתי במדינת איידהו שבארצות הברית, כשילדה בת ארבע נלכדה בין שיניה של פומת הרים, "אריה אמריקאי", ונחלצה עם שריטות קלות בלבד ביד ובבטן - בנס.

הדבר אירע בסמוך לאתר מעיינות חמים מזרחית לעיר רקסבורג, כאשר הילדה, אמה, אחיה ובני דודיה התיישבו לארוחת ערב. סב הילדה מתאר: "אם הילדה הבחינה בזווית עינה במה שנראה כמו חתול גדול. אף אחד לא הקדיש לכך מחשבה. זמן קצר לאחר מכן, האם העבירה את הילדה לאוהל כדי שתישן".

כשהאם פסעה עם אחד מילדיה בצידי הדרך, נשמעה לפתע צרחה מכיוון האוהל שבו ישנה בתה בת ה-4. "הילדה יצאה מהאוהל כיוון שלא מצאה את הנעל שלה, ופומת הרים אחזה בה פתאום והחלה לגרור אותה".

סימני הנשיכה על הילדה. (צילום: מתוך ynet)
סימני הנשיכה על הילדה. (צילום: מתוך ynet)
הגדלה

האם פתחה במרדף אחר הפומה, וזו ככל הנראה נבהלה והניחה לילדה, שנפצעה קלות ומיד פונתה לטיפול בבית חולים סמוך. "היא קיבלה זריקות נגד כלבת והיא אמורה להיות בסדר. סבא-רבא שלה נתן לה ברכה ואמר לה שבעתיד יהיו לה הרבה סיפורים לספר", אמר בנו, שסיכם: "זה בקלות יכול היה להיגמר אחרת - היא הייתה נעלמת ולא היינו רואים אותה יותר לעולם. המסקנה היא שצריך לפקוח את העיניים תמיד, בטח בטיול קמפינג".

לדברי גרג לוסינסקי, דובר מחלקת הדיג והציד באיידהו, "הנתונים מראים שכאשר פומות תוקפות, ילדים קטנים הם לרוב המטרה. המשפחה הזאת הראתה כיצד ערנות וחשיבה מהירה יכולות למנוע טרגדיה".

יצויין, כי לאחר הטראומה, המשפחה שבה לפארק כדי לסיים את הטיול שהתחילה. בחלוף יום, הצליחו הרשויות - בעזרת כלבי גישוש - לעלות על עקבותיה של פומת ההרים, שהורדמה ונלכדה.