אאא

רק לפני כיומיים ביצע הנער בן ה-12, ככל הנראה, את פיגוע ההתאבדות הקטלני בחתונה בטורקיה, והבוקר (שני) נחשף תיעוד דרמטי מעיראק של ילד כבן 12 או 13, מחבל מתאבד של דאע"ש, מופשט מחגורת נפץ שנשא - רגעים ספורים לפני שהספיק להתפוצץ איתה.

הילד, לבוש חולצה של הכדורגלן ליאו מסי מברצלונה, פרץ בבכי אתמול כששוטרים תפסו אותו בעיר הכורדית כירכוכ צפונית לבגדד. על פי הערכות, הוא התכוון להתפוצץ מחוץ למסגד שיעי ולגרום להרוגים רבים.

ארגון המדינה האיסלאמית, כך חוששים כעת, יגביר את השימוש בילדים ונערים למשימות התאבדות. הארגון פונה כבר זמן מה ישירות לילדים: מוקדם יותר השנה פיתח דאע"ש אפלקציה המלמדת את "גורי החליפות", הילדים-מחבלים, את האל"ף-בי"ת הערבי, תוך שימוש באיורים של אמצעי לחימה דוגמת חרבות, טנקים, ותחמושת.

בתוך כך, היום מתפרסמים פרטים נוספים על זהות הקורבנות מפיגוע ההתאבדות בגזיאנטפ שטורקיה במוצאי שבת, שבו נרצחו 51 בני אדם לפחות. 22 מהם היו בני פחות מ-14. על פי הנשיא רג'פ טאיפ ארדואן, הנער ביצע את הפיגוע בשליחות דאע"ש.

יצויין, כי הבוקר שיגר נשיא מדינת ישראל ראובן ריבלין איגרת תנחומים לארדואן, נשיא טורקיה. באיגרת הוא כתב: "היינו המומים ועצובים לשמוע על הפיגוע הברברי בגזיאנטפ, אשר גבה את חייהם של רבים ופצע רבים אף יותר, במהלך כינוס תמים של אזרחים לחגיגת חתונה.

"אנו עומדים לצד טורקיה בימים עצובים אלו. אירוע זה מוכיח שוב כמה חיוני שנתאחד כולנו במאבק נגד אלו אשר מוכנים להרוג ולפצוע חפים מפשע בכדי לקדם את מטרותיהם. עלינו לשתף פעולה בכל דרך שבה אנו יכולים. עם ישראל מצטרף אליי בשליחת תנחומינו הכנים לך, כבוד הנשיא, ולעם בטורקיה".