אאא

בפעילות של משטרת ישראל, לוחמי מג"ב, צה"ל וגורמי הביטחון נעצרה חוליית קטינים תושבי מחנה הפליטים אל עאיידה, החשודים כי במהלך החודשים האחרונים , תכננו, נערכו, הכינו מטעני חבלה אותם יידו מהאזור שבשליטת A לעבר מתחם קבר רחל ובכך גרמו נזק רב תוך סיכון חיי מתפללים ואנשי כוחות הביטחון.

במהלך השבוע החולף, ביצעו שוטרי משטרת ישראל ולוחמי מג"ב מעצר ממוקד של 4 מחברי החוליה שהובאו לחקירה במרחב קדם.  בפעילות מבצעית ממוקדת בוצעו אתמול בלילה (ד') המשך מעצרם של 3 חברי החוליה נוספים.

חברי החוליה שנעצרו, 7 קטינים בגלאי 16-17.5 תושבי מחנה הפליטים אל עאיידה, קשרו והודו בחקירתם במספר רב של אירועים בהם השליכו לעבר מתחם הקבר מטעני צינור מאולתרים שסיכנו חיי אדם וגרמו לנזק וכן ידו אבנים לעבר המתחם.

עוד עולה מהחקירה כי החוליה פעלה בתיאום ובתכנון מראש, ביצעו הכנה ולמידה של דרך הכנת המטענים באמצעות האינטרנט. חברי החוליה רכשו את החומרים להרכבת המטענים מחנויות בשטחים, הרכיבו את המטענים והיו נאספים בסמוך למתחם הקבר בעיקר בימי שישי בשעות הצהריים, התקרבו לכיוון מתחם הקבר, השליכו את המטענים ונמלטו לכיוון הכפר. ברוב המקרים התלווה לכך גם יידוי אבנים על ידם.

מעצרם של החשודים הוארך בבימ"ש צבאי, אתמול הוגשו הצהרות תובע כנגד 3 מהם. החשודים שנעצרו הלילה יובאו במהלך היום להארכת מעצרם בפני בית משפט צבאי.

חקירת הפרשה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.