אאא

בדיקה באתר 'הוטלס קומביינד' מגלה: השחיקה במחירי מוצרי התיירות בעונת החורף שכבר החלה ומתמקדת בעיקר בטיסות, מגיעה גם למלונות היוקרה בעולם. השורה התחתונה היא, כי אפשר היום לבלות במגוון מלונות 5 כוכבים בחו"ל במחיר של פחות מ-200 שקל ללילה.

לעומת זאת בישראל, במרכז הארץ, ירדו בתקופה זו מחירי מלונות 5 כוכבים בפחות מ-20 אחוז, על אף שעונת הקיץ מאחורינו. הירידה המתונה - יחסית לעולם - במחירים, משקפת ככל הנראה ביקוש חזק לתיירות - מה שמאפשר לשמור על רמת מחירים היקרים יותר מחופשה בחו"ל.

הסיבה למחירים הזולים ביעדי התיירות בעולם, היא העובדה שחודש נובמבר נחשב לחודש חלש בעולם התיירות. לדברי איל סגל, מנכ"ל אתר חיפוש המלונות הוטלס קומביינד ישראל, "מלונות פאר ימשיכו להציע את עצמם במחיר מוזל עד לתקופת החגים הנוצרית".

"בתקופה הנוכחית חלה בחו"ל ירידה גורפת בענף של עשרות אחוזים שפחות מורגשת במלונות זולים, אך במלונות יקרים נחסכים מאות שקלים במחיר ללילה ואלפים במחיר החופשה הכולל", הוא מסביר לעיתון 'גלובס' שמפרסם את הידיעה.

כך במלון President Hotel בפראג שבדרגת 5 כוכבים ניתן לקבל לילה ב-224 שקלים; מלון Civitas Rethymnae בכרתים מציע לילה ב-183 ש"ח; במזרח הרחוק אפשר להרוויח את מלון Marina Boutique במלדיבים במחיר של 259 שקלים ללילה, ובמלון premier Hotel Dongdaemun בסיאול מוצע לילה במחיר של 257 שקלים.