אאא

אפל מגיבה לתלונות הרבות של משתמשי מק על ביטול מרבית החיבורים היעודיים בדגם המקבוק פרו החדש והחלפתם בארבעה שקעי USB-C: מחירי המתאמים מתוצרת החברה מ-USB-C ליציאות אחרות הורדו בעשרות אחוזים, לצד הנחה של 25% על שורת פריטי ציוד היקפי למחשב מתוצרת יצרנים אחרים שהיא משווקת - אבל רק עד סוף השנה.

מחיר המתאם מ-USB-C לשקע USB רגיל, לדוגמה, ירד מ-19 ל-9 דולר בארה"ב; מחיר כבל לחיבור מכשיר אייפון (יציאת Lightning) ל-USB-C באורך מטר ירד מ-25 ל-19 דולר, ומחיר מתאם רב שימושי שמאפשר לחבר למחשב התקני HDMI ו-USB ירד מ-69 ל-49 דולר. החברה, כפי הנראה, חוששת ממכירות נמוכות של המחשבים החדשים וסבורה כי ההנחות (הסמליות בהיקפן, ביחס למחיר המחשב) יעזרו לחלק מהקונים הפוטנציאלים להתגבר על המחסום הפסיכולוגי.

בניגוד לדגמי מקבוק פרו קודמים, שהגיעו עם מגוון יציאות לחיבור מסכים והתקנים חיצוניים כמו שקעי USB רגילים ו-HDMI, בדגמים החדשים בחרה החברה לוותר עליהם ולהסתפק ביציאת אוזניות אנלוגית וארבעה שקעי Thunderbolt 3 המאפשר לחבר למחשב התקנים חיצוניים דרך כבל USB-C, להטעין אותו או לחבר מסכים התומכים בתקן DisplayPort.

ההחלטה ממשיכה את המגמה שאפל הראתה בדגם המקבוק 12 אינץ, שהושק שעברה עם שקע USB-C בודד ושקע אוזניות בלבד, ובאייפון 7 ממנו הוסר שקע האוזניות האנלוגי. משתמשים רבים התקשו לקבל את טענותיה של החברה על רצונה להיפטר מטכנולוגיות חיבור מיושנות וראו בצעדים זלזול בצרכים שלהם לטובת ניסיון ציני למכור מספר גדול יותר של תוספים, מתאמים וכבלים למכשירים.

לצד הורדת המחירים, הצהירה החברה כי "אנו מזהים את התלות של משתמשים רבים, במיוחד המתקדמים שבהם, בחיבורים המשתמשים בטכנולוגיות עבר כדי לבצע את עבודתם. אנו רוצים לעזור להם להתקדם לטכנולוגיות ולמוצרים ההיקפיים העדכניים ביותר, ולכן החלטנו להוריד את מחירי המתאמים והציוד ההיקפי עד סוף השנה".