אאא

"בצד שכנגד לא התנהלו ביושר די הצורך", כך מסביר הגאון רבי שמואל קמינצקי, ראש ישיבת פילדלפיה, את פשר התמיכה המפתיעה שהעניק למועמד הרפובלינקי בבחירות לנשיאות, דונלד טראמפ, שלאחר דרמה היסטורית, ניצח בבחירות ונבחר לנשיא ארה"ב.

בראיון המתפרסם הבוקר (חמישי) ב"יתד נאמן" בארץ, אומר הגר"ש קמינצקי, ממנהיגי עולם התורה בארה"ב כי "אנשים שאינם מתנהגים ביושר ובאמירת אמת - אין ההצלחה מנת חלקם".

הגר"ש קמינצקי הורה לכל עולם התורה ובני הישיבות בארה"ב, להצביע עבור טראמפ לנשיאות. בשיחה עם "יתד נאמן" הוא מסביר כי הדבר שהכריע יותר מכל לתמוך בו היה בשל העובדה ש"בצד שכנגד לא התנהלו ביושר די הצורך".

הרב קמינצקי התבטא עוד כי "אנשים שאינם מתנהגים ביושר ובאמירת אמת אין ההצלחה מנת חלקם לאורך ימים". לעומת זאת, אצל המועמד הנבחר, "מלבד האנשים הקרובים שהינם קרובים באהדתם ליהדות ולעולם התורה בארצות הברית, התנהלותו תמיד היתה ביושר ובאמירת אמת וישנה חשיבות שאם אנו צריכים לנקוט עמדה שנעשה זאת גם אנו בדרך האמת בלבד".

ראש הישיבה הורה לכל שואליו וכמוהו יתר ראשי הישיבות וגדולי התורה ברחבי ארצות הברית להצביע עבור המועמד הרפובליקני, שכאמור, לבסוף הפתיע את העולם ונבחר למשרה הרמה.