אאא

בעקבות מאמרו (הכימותרפיה של העולם / חיים ולדר) שפורסם ביום שישי האחרון והשווה בין השמאל לסרטן, מפרסם הערב (מוצ"ש) הסופר החרדי חיים ולדר הבהרה, בה הוא חוזר בו מההשוואה.

"במאמרי שהסביר את עלייתו המפתיעה של דולנד טראמפ השתרבבה לה אנלוגיה שמוטב היה שלא להזכירה מפני שפגעה באנשים רבים ומפני שאין לה מקום בשיח הציבורי" מסר.

"אני מבקש לחזור בי מהביטוי מהשוואה כלשהי של קבוצת אנשים לסרטן. הציבור החרדי סובל רבות מביטויים מכלילים ומה ששנוא עליך לא תעשה לחבריך".

ולדר הוסיף: "אני מציע להתמקד בתוכן המאמר שעסק בתחושה של מיליונים רבים כי השמאל העולמי כופה עליהם את דעתו באמצעות התקשורת ולא באנלוגיה שאינה במקומה ועליה אני מתחרט ומתנצל מעומק ליבי".

בתגובה להתנצלות, כתב הרב מרדכי בלוי, ממובילי דעת הקהל בציבור החרדי, לחיים ולדר - "אין לך על מה להתנצל בטח לא בפני הכולרות מהארץ. ויגבה ליבו. אל תיפול ברוחך. נגעת בנקודה הכי אמיתית וזה פגע בול. אל תתרגש מבלייני אולפני הטלויזיה, רק תשמע לדעת התורה".

עוד אמר הרב בלוי כי "נכון היו שהסתייגו מהאנלוגיה לסרטן למרות שהשמאל משתמש בביטויים יותר מעליבים מי אמר "סרטן בגוף האומה"? ועוד ביטויים וואלגריים ומנוולים על החרדים מאבירי השמאל, כגון טפילים, לתלות על עמודי חשמל, ועוד ועוד צריך רק לחפש. השמאל האחרון שיכול להטיף על עדינות ותרבותיות".