אאא

הרב אליעזר ברלנד, המואשם בשורת מעשים חמורים ושוהה בכלא צלמון עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, מנהל בימים האחרונים מגעים מתקדמים עם פרקליטות המדינה במטרה להגיע להסדר טיעון במהלכו יודה באישומים נגדו - כך דווח הערב בחדשות 2.

על פי הדיווח, הרב ברלנד יודה באישומים לאחר שהפרקליטות תקל בהם, ובכך יחסוך את התהליך המשפטי הארוך שהדיונים לגביו אמורים להתחיל בשבוע הבא בבית המשפט בירושלים. במסגרת המגעים, עורכי דינו של הרב ברלנד דורשים כי הרב ירצה מספר חודשי מאסר בלבד.

בחודש שעבר, פנה הרב ברלנד לרבנים הראשיים לישראל וטען כי מדובר בעלילה שנרקמה נגדו: "מצבי הבריאותי קשה מנשוא ובקושי עומד על הרגליים, איני יודע אם אוכל לשרוד עוד את הסבל הנוראי. מתוך המצור והמצוק, החושך והאופל אני פונה אליכם אחרי שאני שוהה זה זמן כה רב בתא חשוך ואפל בסבל כה רב על לא עוול בכפי" טען הרב ברלנד.

באשר לאישומים נגדו, טען אז הרב ברלנד: "מדובר בקנוניה אפלה של אנשים חוטאים מתוך בצע ממון, הם העלילו עליי עלילת שווא אשר לא עשיתי ולא חשבתי ולא עלתה על ליבי".

"שמוני בבור אפל עד תום ההליכים כגרוע שבפושעים בלי לזכות למינימום של צדק ויושר", כתב מנהיג קהילת 'שובו בנים' לרבנים הראשיים, "הגעתי כמה פעמים עד שערי מוות והתעלפתי".