אאא

דובר חדש, רטוריקה ישנה אבל יותר מושחזת: ארגון המדינה האיסלאמית דאעש מינה דובר חדש במקומו של אבו מוחמד אל-עדנאני, שחוסל בתקיפה אמריקנית לאחר המינוי קולו של הארגון בחודשים הקרובים יהיה של אבו אל-חסן אל-מוהאג'יר, בקלטת שהפיץ לתומכי המדינה האיסלאמית קרא להרוג טורקים בכל העולם ולתקוף את המוסדות הטורקיים,

"הממשלה הטורקית היא כופרת יש לתקוף את מבני הממשל שלה את המתקנים הביטחוניים, הצבאיים, הכלכליים והתקשורתיים. תתקפו את השגרירויות והקונסוליות שלהם בכל מקום במדינות העולם", אמר הדובר בקלטת ששחרר.

היציאה החזיתית נגד טורקיה באה בעקבות המתקפות הצבאיות של טורקיה בשילוב מבצע קרקעי שעורך צבא טורקיה בצפון סוריה,

לא רק טורקיה בין כוונותיו של הדובר הטרי, גם איראן מאוימת על ידו הדובר קרא למאמנים לתקוף את איראן "היא (איראן) מסתובבת לאורכן ולרוחבן של המדינות ונלחמת בעבדיו של האל, יש ללחום נגד הכופרים בנפש, בכסף, הסתה והטפה". 

הדובר דורש מנאמני דאעש להכין את החרבות לקראת ימי חג המולד "יש לתקוף את הכופרים בבתיהם, בשווקים שלהם, בכבישים שלהם ובכינוסים שלהם. תתקפו אותם מהיכן שהם לא יחשבו לעצם שזה יגיע. תבעירו את האדמה מתחת לרגליהם. תעכירו את השמיים הנקיים שלהם כדי שהם יהיו בעצמם עסוקים. תגבירו את המאמץ שלכם ותגבירו את הפעולות שלכם", לשון הודעת הדובר.