אאא

אחד הרבנים המוכרים בסקוטלנד, הרב יוסי בודנהיים, שטייל יחד עם בני משפחתו - הותקף באלימות על רקע אנטישמי באדינבורו בירת סקוטלנד.

הרב בודנהיים, המשמש כרב הראשי של האוניברסיטאות בסקוטלנד, טייל עם ילדיו ברחובה של העיר אדינבורו במרחק קצר מהפרלמנט הסקוטי כשלפתע דחפו אלמונים את אשתו והכיפה שלו הושלכה לארץ. הרב חשף את שעבר עליו בשיחה עם חברי פרלמנט.

הוא סיפר: "אשתי ואני לקחנו את ארבעת הילדים הקטנים שלנו לטיול בעיר היפיפיה הזו. אך בעוד אנחנו מטיילים, אלמונים דחפו את אשתי, תפסו את הכיפה שלי, השליכו אותה לקרקע וברחו. האירוע התרחש פחות מקילומטר מכאן, מול הילדים הקטנים שלי. אתם יכולים לתאר לעצמכם באיזה מצוקה הם היו. חסד הוא נחמדות, אמפתיה ותמיכה באחר. השנאה היא ההיפך הגמור מחסד".

הרב בודנהיים אמר עוד כי תפקידו כרב האוניברסיטאות הוא "לעשות חסד עם הסטודנטים היהודים ולהבטיח שירגישו בנוח בקמפוס, להבטיח את שלומם וגם להיות אוזן קשבת עבורם".

 

לפני כחודש פורסם מחקר שמימנה ממשלת סקוטלנד, ובו התברר כי אחד מכל שישה יהודים בסקוטלנד מסתיר את זהותו היהודית, ורבים חוששים לחייהם. חלק מהיהודים שוקלים לעזוב את סקוטלנד בשל האנטישמיות העולה.