אאא

הלחימה בעיר חאלב הסורית נמצאת - כך לטענת הסורים - בישורת האחרונה. עם הלחימה העזה מתגברים הדיווחים על מעשי רצח מזעזעים של הצבא הסורי. נציבות זכויות האדם של האו"ם טוענת היום (רביעי) כי בידיה עדויות על כך שהחיילים הסורים רצחו אתמול 82 אזרחים בשכונה במזרח בעיר.

על פי העדויות, החיילים נכנסו לבתים של אזרחים וביצעו רצח המוני, כאשר בין הנרצחים גם נשים וילדים. עוד נאמר בדיווח כי אפשר ומניין ההרוגים יעלה.

בנוסף, כלי תקשורת המזוהים עם המורדים מדווחים על מקרי רצח קשים שבוצעו בשכונות בחאלב אותן כבשו הסורים. "פשוט הוציאו ילדים ונשים מהבתים וירו בהם ברחוב" סיפר אחד התושבים. המורדים מאשימים גם את לוחמי חיזבאללה בביצוע ההוצאות להורג.

בתוך כך, לצבא סוריה נותרו לפי שעה שלוש שכונות נוספות שנמצאות בידי המורדים. סוריה הודיעה כי "המבצע הצבאי במזרח חאלב יסתיים לאחר שתושג השליטה על שלוש שכונות אחרונות המוחזקות עדיין בידי המורדים". גורמים רשמיים בצבא הסורי אמרו כי ההכרזה הרשמית על השליטה בחאלב תצא עם כיבוש שלוש השכונות ביומיים הקרובים.

ברוסיה, המסייעת ללחימה הסורית בחאלב, מתנערים מהבקשות החוזרות ונשנות של ארצות הברית להביא לרגיעה בעיר. שר החוץ של רוסיה לברוב אמר כי לרוסיה "נמאס", כלשונו, מבקשות ארצות הברית לעצור את הלחימה בחאלב. לטענתו, ארצות הברית לא עשתה די כדי להפריד בין המורדים המתונים ל"טרוריסטים" בחאלב.