אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה נפגשו היום (שלישי) עם הקהילה היהודית באזרבייג'ן בבית הספר היהודי של חב"ד "אור אבנר".

תחילה, ראש הממשלה ורעייתו נפגשו עם ילדים, תלמידי בית הספר היהודי וישבו איתם לשיחה פתוחה. הגברת נתניהו שאלה על הבית ועל המנהגים היהודים בבית, ועל לימוד העברית. כמו כן, דיברו עם התלמידים על פרשת השבוע. .

הילדים סיפרו לבני הזוג נתניהו כי הם מתפללים כל בוקר, הולכים לבית הכנסת, אוכלים כשר, לומדים בבית ספר יהודי, שומרים שבת וחגים. הגברת נתניהו בירכה את התלמידים ואמרה "אנחנו מאחלים שתבואו לישראל גם לבקר וגם לגור. אנחנו מחכים לכם".

באירוע עם הקהילה היהודית, תלמידי בית הספר שרו שירים עבריים ונופפו בדגלי ישראל ואזרבייג'ן.

רה"מ נתניהו לקהילה היהודית: "אני שמח להיות אתכם, המכובדים מהקהילה ומחב"ד. רעייתי ואני מאוד שמחים להיות פה משני טעמים: אחד, אנחנו אוהבים את אזרבייג'ן ושניים, אנחנו אוהבים את חב"ד. היחסים עם אזרבייג'ן הם מאוד קרובים. והם נעשים עוד יותר טובים אחרי הביקור הזה.

"אני רוצה להגיד משהו על חב"ד. לפני 32 שנה פגשתי את הרבי מליובאוויטש פעם ראשונה. הלכתי לאו"ם, להיות שגריר ישראל באו"ם, הוא אמר לי: "אתה הולך", איך הוא קרא לזה, "בית החושך הנצחי".

"כפי שאתם יודעים, לא הייתה לו דעה גבוהה על האו"ם, בכל אופן הוא אמר לי: "אתה הולך לבית החושך ותזכור שאם אתה מדליק נר אחד של אמת, הוא יפיץ אור יקרות שיראו אותו למרחקים". ואני משתדל מאז לעשות בדיוק כדברי הרב".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"אבל אני חייב להגיד שיש גם מצבים אחרים. לפעמים מדליקים נר במקום שיש אור ולא חושך וזה המצב פה בבאקו, באזרבייג'ן. הרבי לימד אותנו אהבת ישראל ואהבת האדם, ופה יש אהבת ישראל ואהבת האדם.

לדבריו: "הנשיא חיידר אלייב ובנו הנשיא אילהם אלייב, הם הקימו ומקיימים קרן שעוזרת, כפי שאמרת אדוני השר, לחינוך יהודי פה במדינה מוסלמית. ובניגוד למה שנאמר מפי אז חבר הכנסת ריבלין, אנחנו גם תורמים לזה, מדינת ישראל גם עוזרת לזה.

"ואיך אפשר לא להתרגש מהילדים והילדות הנפלאים האלה שראיתם אותם כאן, אבל אני מתרגש ממשהו נוסף, שני הדגלים האלה, מגן דוד, חצי הסהר. תראו, תסתכלו על שני הדגלים האלה, זה מה שאנחנו מראים לכל העולם - יכול להיות וצריך להיות.

"זה בדיוק ההפך, אבל בדיוק ההפך מהחשיכה, זה האור, זה האור שמפזר את האפילה. וזו הרוח שמנחה אותנו בישראל, באזרבייג'ן, בחב"ד, בעזרת השם גם במקומות אחרים במרחב ובעולם, ולכן אני מאוד מאוד שמח להיות אתכם. תודה לכם, תודה מקרב לב".