אאא

יו"ר 'יש עתיד' ח"כ יאיר לפיד אמר היום (רביעי) כי הוא מתנער מדבריו של ח"כ אלעזר שטרן שתקף בבוטות את הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף - כך נודע ל"כיכר השבת".

יו"ר סיעת ש"ס ח"כ יואב בן צור שיגר הערב (רביעי) הודעה ללפיד לפיה "חבל שיש ח"כ אחד מהסיעה שלך, שבגלל מילים ספורות מקלקל לך עבודה של שנה שלמה".

בתגובה, שוחח לפיד עם בן צור ובין היתר אמר לו: "הוא לא מייצג את יש עתיד בדברים שאמר, הוא דיבר בשמו, אני מתנער מדבריו נגד הרב הראשי". דברים דומים אמר יו"ר סיעת 'יש עתיד' ח"כ עופר שלח.

כפי שפורסם מוקדם יותר ב"כיכר השבת", יאיר לפיד, השוהה בחו"ל, קיים שיחת הבהרה עם אלעזר שטרן, לאחריה הוציא שטרן הודעה הבהרה כי לא התכוון לפגוע בגר"י יוסף: "הבהרתי כחלק מהדיון שאיני מזלזל ברב יוסף באופן אישי, זו לא דרכי. דברי כוונו לביקורת לגיטימית על רב שמבטל פסק של התרת עגונות תוך פגיעה בנשים שכאבן זועק לשמיים".

הסערה במליאת הכנסת

כזכור, הצהריים עורר אלעזר שטרן (יש עתיד) סערה גדולה במליאת הכנסת לאחר שתקף בבוטות את הראשון לציון והרב הראשי הגאון רבי יצחק יוסף בשל חשיפת "כיכר השבת" כי נשיא בית הדין החליט לכנס דיון מורחב של כלל דייני בית הדין הגדול בכדי לבטל את הגט שאישר הרב אוריאל לביא מצפת, לעגונה שבעלה חי ושוכב צמח בבית החולים. 

לאחר ששטרן אמר את דבריו החמורים והבוטים על הראשל"צ, ביקש סגן יו"ר הכנסת יצחק וקנין, למחות בו: "אדוני, אני לא מוכן להמשיך לשמוע את הזלזול שלך ברב הראשי, אתה תדבר כמו שצריך, אל תנסה לזלזל, הוא תלמיד חכם מדרגה ראשונה, יש גבול למה שאתה מדבר. יש גבול לזלזול שלך ברב הראשי, יש גבול" .

"אתה חושב שהרב עובדיה יוסף היה פוסל עגונה ככה?", הגיב לו אלעזר שטרן. 

הכותרת ב''כיכר השבת'' שהובילה לסערה הגדולה
הכותרת ב"כיכר השבת" שהובילה לסערה הגדולה
הגדלה

בהמשך התערב יו"ר 'דגל התורה' ח"כ משה גפני וצעק לעברו של שטרן: "שטויות. ההסכם הקואליציוני שלנו היה בהסתמך על הרב הראשי, אל תדבר בשמנו, אני לא הייתי מעז לדבר על שופט כמו שאתה מדבר על הרב הראשי". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

גם ח"כ אורן חזן לא התאפק וצעק לעברו של שטרן: "זו צביעות, זו צביעות". 

בסיעת ש"ס יצאו בתגובה בהודעה חריפה נגד שטרן: "חצוף ומחוצף! של נעלך מעל רגליך כשאתה פוער פה מטונף נגד מרן הראשל"צ! מה הנך מבין בהלכה ובדיינות? אתה רחוק שנות אור מעולמה של ההלכה האמיתית. אנחנו מוחים בתוקף נגד הדברים החמורים והמבזים שהשמעת מעל דוכן הכנסת". 

בש"ס קראו ואמרו: "אנחנו מצפים מכל מי שכבוד הרבנות בישראל יקר לו להשמיע קול מחאה!".

ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר ל"כיכר השבת" בתגובה לדברים כי "שמעתי היום  את דברי הבלע והחרפה של ח"כ שטרן כנגד מרן הראשון לציון ונשיא בית הדין הגדול הגאון רבינו יצחק יוסף, ואני אומר לו של נעליך מעל רגליך לפני שאתה מדבר על פסקיו של הרב שהולך בדרכי אביו.

"מה לך ולהלכה? מי אתה שתחווה את דעתך מהי הלכה ומה עמדתה? כנראה שההתייפייפות בתקופה האחרונה של יש עתיד לא מחזיקה אצלכם הרבה זמן, ויצא המרצע מן השק - את השינאה שלכם לדת ולמוסד הרבנות, ועליך ועל שכמותך דימו חז"ל 'מי יתן תלמיד חכם ואנשכנו כחמור'".