אאא

לאחר התערבות המשטרה, עברה השבת האחרונה בעיר ערד בשקט יחסי. מפגינים ופעילי הארגונים החילונים נאלצו להתכנס במרחק מה מבית הכנסת השנוי במחלוקת בין המגזרים בעיר ולא נכנסו לתוכו.

לדברי עדי ראייה, "הגיעו כ-100 מפגינים לתפילה משלהם כביכול ולהפגנה באזור בית הכנסת, אולם הם ככל הנראה כנראה נרתעו מהנוכחות המשטרתית וההודעה שלה נגד פרובוקציות, ולכן נשארו במרחק רב מאד מבית הכנסת".

לדברי החסידים, "הייתה נוכחות משטרתית גדולה כולל מפקד התחנה שהיה במקום, ולכן כל המפגינים נשארו במרחק גדול מאד וכן חנו ברחוב ליד ולא כהרגלם ליד בית הכנסת".

בארגון "ישראל חופשית" המגבה את המאבק החילוני אומרים כי למרות המעצר בסוף השבוע האחרון, הגיעו אנשים רבים בהם יו"ר יש עתיד וכן ראש העיר שהביע את תמיכתו. לדבריהם, מתנדבי יחידת הג'יפאים בעיר הודיעו למפקד שלהם שהם משעים את עצמם מתפקידם כמחאה על הפגיעה בחופש הדת.

שילוט שנתלה בבית הכנסת המקומי
שילוט שנתלה בבית הכנסת המקומי
הגדלה

עופר ימין, נציג יש עתיד בעירייה, כתב בדף הפייסבוק שלו: "נפגשנו אתמול, שישי אחר הצהרים במרחק מה מבית הכנסת האשכנזי המרכזי... תושבים שצביון העיר חשוב להם, שאינם מוכנים למצב בו חלק מחסידי גור מזרם מסויים פוגעים באיכות החיים של תושבים אחרים בעיר ברמה האישית, מנסים לפגוע בערך נכסים, מנסים לשנות את החילוניות שקיימת בעיר לסגנון חדש תואם בית שמש".

"נפגשנו מחוץ לבית הכנסת כי רצינו להראות את אחדותנו כתושבים המוכנים להתמודד עם התופעה אשר פוגעת בעיר ובתושבים כל פעם מחדש. נפגשנו מחוץ לבית הכנסת כדי לאפשר לעיתונות לצלם ולראיין מבלי לפגוע בסדר הציבורי, נפגשנו כדי לספר את האמת על מפיצי השקרים ועל השקרים אותם הפיצו גורמים מסויימים בעיר ומחוצה לה בעניין המעשים שהודבקו לנו אך בפועל לא נעשו".

"נפגשנו מחוץ לבית הכנסת כדי שמשטרת ערד בה איבדנו את האמון תבין כי אי אפשר לעצור אותנו במחאתנו. נפגשנו כדי להסביר את מה שנראה לכאורה כמעורבות השלטון בתוך תחנת המשטרה בעירנו והשפעתה על מהלכי מפקדי התחנה, נפגשנו כדי לבשר בצער רב על פרישת עשרות מתנדבי יחידת הג'יפים מפעילות למיגור הפשע בערד בעקבות התנהלות תחנת משטרת ערד. נפגשנו והתחזקנו יותר".

מיקי גיצין, מנכ"ל ישראל חופשית מסר: "תושבי ערד החילוניים והמסורתיים כאחד נמצאים תקופה ארוכה תחת מתקפה אלימה. זמן שחסידי גור בעיר מתנהלים באלימות, עם חסימות כבישים, יריקות על נשים ודחיקתן לאחורי האוטובוס, מישהו החליט להפוך את היוצרות ולהציג דווקא תושבים תמימים כעבריינים לכאורה. למרות כל ההפחדות, המחאה בסוף השבוע הייתה מאבק אמיתי של תושבים מודאגים על ביתם, והגיע הזמן שתושבי ערד יקבלו את ערד חזרה".