אאא

הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף, פנה אמש (שלישי) במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקש ממנו לפעול למען אלפי הפליטים היוצאים מחאלב. במסגרת מפגש סיכום שנה עם התקשורת הזרה, הודיע ראש הממשלה כי הוא פועל להביא פצועים מחאלב לטיפול בישראל.

נתניהו אמר במהלך תדרוך לכתבים זרים כי: "ביקשתי ממשרד החוץ לברר דרכים להביא הנה פצועים, אזרחים מחאלב, לטפל בהם בבתי חולים ישראליים. אנחנו כבר טיפלנו באלפי פצועים מהטרגדיה הסורית בישראל, אבל עכשיו אני מבקש למצוא דרכים להביא לטיפול בבתי חולים בישראל נשים, ילדים, גם גברים אם הם לא לוחמים, מחאלב, והדבר הזה נמצא כרגע בבדיקה".

כאמור, אמש פנה הראשל"צ לנתניהו וביקש שיפעל בנושא. במכתב ששלח לראש הממשלה כתב הרב הראשי: "לפני כחודשיים, התארחתי בבית נשיא המדינה יחד עם מנהיגי דת מוסלמים, קראתי אז לנשיא ולמדינת ישראל שלא לשתוק אל מול הזוועות המתרחשות בסוריה, אמרתי שכעם שעבר רדיפות לאורך הדורות וסבל משתיקת העולם, אנו איננו יכולים לשתוק".

המכתב של הראשון לציון לראש הממשלה
המכתב של הראשון לציון לראש הממשלה
הגדלה

לדבריו: "כבוד נשיא המדינה קיבל את קריאתי זו והיא עוררה הדים רבים והבהירה לעולם, שעל אף שאין בידנו לסייע, מסיבות מדיניות או בטחוניות, אנו לכל הפחות מתנערים לחלוטין מרצח עם".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"כעת הובא לידיעתי" כותב הרב הראשי: "כי ארגון 'הצלב האדום' עוסק בימים אלה, בפינוי עשרות אלפי פליטים חסרי בית הרעבים ללחם מחורבות העיר חאלב ההרוסה.

"אם יורשה לי, זאת לדעתי ההזדמנות, שבה יש אפשרות לסייע ולשתף פעולה ותוך תיאום עם הצלב האדום או ארגונים דומים אחרים, להגיש לאותם פליטים עזרה הומניטרית, מזון, מוצרי רפואה ודומיהם".

הגר"י יוסף כתב לנתניהו כי: "זו תהיה אמירתנו לעולם, כי אנו בני ישראל האמונים על קדושת החיים, איננו מבדילים בין דם לדם ואנו מתייחסים לכל בני האדם כמי שנבראו בצלם אלוקים ואפילו אם מדובר באוייבים".