אאא

סכנת נפשות: למרות הסכנה הגדולה, ואזהרות צה"ל והמשטרה, חסידי ברסלב ממשיכים להיכנס לשטחים האסורים לכניסת ישראלים בשל חשש ממחבלים ערבים. הלילה (ה') סמוך לשעה 02:00, התקבלה שיחה במוקד 100 של המשטרה, על מספר חסידי ברסלב שנכנסו לכפר כיפל חארס, שבאזור השומרון ולטענתם נכנסו עם רכבם בכדי להתפלל בקבר יהושע בן נון.

לדבריהם, בשלב מסוים החלו תושבי המקום ליידות לעברם אבנים באופן מסיבי וגרמו להם לחשוש לחייהם. כוח צבאי הוזעק למקום, נכנס לכפר וחילץ את המתפללים שהועברו לחקירה במשטרה.

עשרה חסידי ברסלב נעצרו ונחקרו בחשד: להפרת צו אלוף, התנהגות העלולה לסכן את שלום הציבור והפרעה לעובד ציבור ובשעה זו מובאים לבית המשפט השלום בפתח תקווה לדיון בעניינם.

משטרת ישראל שבה ומדגישה כי "כניסה לשטח צבאי סגור הינה הפרה של צו אלוף והעלולה לסכן את שלומם ואת שלום כוחותינו. אחת למספר שבועות מאפשרת חטיבת אפרים כניסה מסודרת ומאובטחת לקבר, כל כניסה לכפר שאינה בתאום מהווה סכנה ועבירה על החוק".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מנגד, בארגון חוננו המטפלים בעצורים, טוענים, כי "הקבוצה נכנסה לכפר, הנמצא בשטח B ומותר בכניסת אזרחים ישראלים, כאשר בשלב מסוים החלו ערבים ליידות אבנים לעבר כלי הרכב בהם נסעו. חברי הקבוצה הצליחו להגיע למתחם הקבר ונכנסו אליו על מנת לקבל במבנה הגנה מפני יידוי האבנים, ומיהרו להזעיק את כוחות הביטחון.

"אולם הכוחות שהגיעו למקום החליטו לעצור דווקא את עשרת המתפללים, כאשר לא דווח על עצורים מקרב הערבים שיידו את האבנים".

מארגון חוננו נמסר בתגובה: "שוב המשטרה נותנת פרס לטרור ועוצרת מתפללים יהודים שהותקפו במקום את התוקפים הערבים. מדובר בשטח B אשר אין עבירה על החוק בכניסה אליו, אולם נראה שבמשטרה החליטו שנח יותר לפעול כנגד המתפללים היהודים מאשר כנגד הפורעים הערבים".