אאא

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ מוכיח שוב את העוצמה האדירה שלו כאשר הוא מצליח לקפל עוד חברת ענק בסדר גודל בינלאומי באמצעות ציוצי טוויטר בלבד.

אחרי שקיפל את טויוטה ופורד, גם ג'נרל מוטורס מתקפלים. בדיוק 14 יום לאחר שדונלד טראמפ איים בטוויטר כי "ג'נרל מוטורס שולחת רכבי שברולט קרוז המיוצרים במקסיקו לסוכנויות רכב בארה"ב - ללא מס במעבר הגבול. יצרו אותם בארה"ב או שתשלמו מס גבוה", עושה קונצרן הרכב הענק צעד ראשון של מחווה לקראת פיוס אפשרי עם הנשיא הנבחר.

בהודעה שפרסמה אתמול (שלישי) מארי ברה, העומדת בראש GM, מובהר כי לא פחות ממיליארד דולר יושקעו בייצור מכוניות חדשות ופיתוח טכנולוגיה עדכנית בתוך ארה"ב, בעזרת 1,500 משרות חדשות.

הציוץ המקורי נגד GM
הציוץ המקורי נגד GM
הגדלה

בנוסף, הודיע GM כי מפעל לייצור חלקי מתלה בטנדרים גדולים עתידיים, יוחזר ממכסיקו לדטרויט, ארה"ב. משמעותה של העברה זו היא 450 מקומות עבודה חדשים נוספים עבור אמריקאים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בנוסף, יצרנית חלקי טנדרים אחרים תעביר את פעילותה המלאה לגבולות ארצו של טראמפ. "בכך ניצור מקומות עבודה לעוד אמריקאים, ונשפר את השירות עבור לקוחותינו. ארה"ב היא הבית שלנו ואנחנו מעוניינים לסייע בצמיחת הכלכלה. זה טוב לעובדים, לסוכנים ולספקים שלנו. זה גם אמור לסייע לערך מניית GM להמשיך ולעלות", כך אמרה ברה בהודעה.

יש לציין כי כבר בתחילת מסע הבחירות שלו אשר הסתיים בבית הלבן, הודיע טראמפ כי יילחם בעוז כנגד החלטות יצרניות הרכב האמריקאיות לייצר במכסיקו ולייבא מהמדינה כלי רכב לארה"ב. "אין שום היגיון בכך", אמר מספר פעמים, תוך שהוא מזהיר את היצרניות כי אם ייבחר, יפעל למימוש סנקציות כלכליות נגדן אם לא יפעלו בגבולות ארה"ב.

טראמפ מיהר להודות לחברה על החלטתה בציוץ טוויטר בו כתב: "תודה לג'נרל מוטורס וול מרט על החלטתן להחזיר את מקומות העבודה לארה"ב".