אאא

בתביעה שהוגשה לפני כ-3 שנים סיפרו בעלי דירה בראשון לציון שבאוקטובר 2013 גילו שדירתם מוצפת במים והקירות רטובים וצהובים, כתוצאה מנזילת מים מדירת הנתבעת שנמצאת מעליהם.

לטענתם, באותו זמן הגיעו מספר שוכרים פוטנציאליים לראות את הדירה אך לנוכח כתמי הרטיבות, העובש והריח הרע הם לא היו מעוניינים לשכור אותה ולמעשה הדירה עומדת ריקה מאז.

לטענת התובעים, הנתבעת לא תיקנה כמו שצריך את הנזילה ולא ביצעה איטום כנדרש והמים ממשיכים לחדור לדירתם ולגרום לנזקים עד היום. 

התובעים ביקשו שבית המשפט יורה לנתבעת להחליף את כל צנרת הדירה ולבצע ייבוש ואיטום. עוד עם דרשו פיצוי על תיקון הנזקים, הפסד דמי שכירות, ירידת ערך הנכס, עגמת נפש והחזר הוצאות שונות, בסך כולל של כ-200,000 שקל.

הנתבעת טענה מצדה שהנזילה תוקנה באופן מיידי, הצנרת הוחלפה והמצב שב לקדמותו. היא הדגישה שמכון התקנים ערך בדיקה בדירה ומצא ששיעור הרטיבות בה מתאים לתקן.

לטענתה, כל הנזקים שלהם טוענים התובעים לא קשורים לאירוע הנזילה והם תוצאה של בלאי, אירועי דליפת מים ישנים, בעיית איטום ותחזוקה ירודה בדירת התובעים.

לדבריה, התובעים גם לא הקטינו את נזקם בכך שלא פעלו לתיקון דירתם ולאוורורה, ומכל מקום, לא הייתה כל הצדקה שלא להשכיר את דירתם.  

עו''ד ארז הימן. צילום: פז בר
עו"ד ארז הימן. צילום: פז בר
הגדלה

אין נזילה פעילה

השופט נצר סמארה מבית משפט השלום בתל אביב אימץ את חוות הדעת של המומחה מטעם בית המשפט שקבע שלא קיימת נזילה פעילה בדירת הנתבעת ושבסמוך לאחר גילוי הנזילה הנתבעת החליפה את הצנרת והדבר פתר את הבעיה.

השופט קבע בנוסף שלנוכח חוות הדעת של המומחה, דירת התובעים ראויה למגורים ולא נגרמה לה כל ירידת ערך.

גם באשר לעלות התיקונים הנדרשים בדירת התובעים התבסס השופט על חוות דעת המומחה וקבע כי היא עומדת על 15,000 שקל.

עוד לדבריו, כתוצאה מהנזילה לתובעים נגרם הפסד דמי שכירות של כ-5 חודשים והם זכאים לפיצוי של 17,750 שקל ברכיב זה.

השופט הוסיף שהתובעים הגזימו בתיאור סבלם, עגמת הנפש והטרדה שנגרמה להם ופסק להם ברכיב זה 3,500 שקל בלבד.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד פסק השופט לטובת התובעים החזר הוצאות על הסכומים ששילמו למומחים מטעמם.

השופט סיכם שהתביעה בסופו של דבר מוצדקת, אם כי לא במלוא סכומה, ועל הנתבעת לשלם לתובעים 52,449 שקל בתוספת שכ"ט עו"ד של 7,500 שקל.

  • ב"כ התובעים: עו"ד אילנה ליפשיץ
  • ב"כ הנתבעות: עו"ד רחל הראל מצלאוי

עורכי דין נדל"ן • לפסק הדין לחץ כאן

הכותב: עו"ד ארז הימן עוסק/ת ב- דיני מקרקעין 

אתר המשפט הישראלי "פסקדין"

* הכותב לא ייצג בתיק.

** המידע המוצג במאמר זה הוא מידע כללי בלבד, ואין בו כדי להוות ייעוץ ו/ או חוות דעת משפטית. המחבר/ת ו/או המערכת אינם נושאים באחריות כלשהי כלפי הקוראים, ואלה נדרשים לקבל עצה מקצועית לפני כל פעולה המסתמכת על הדברים האמורים.