אאא

עבדאללה השני, מלך ירדן, נפגש היום (ראשון) עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן בבירה עמאן, כדי לדון עמו באפשרות הריאלית כי ממשל טראמפ יעביר את שגרירות ארצות הברית בישראל מתל אביב לירושלים.

לפי סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית, אמר אבו מאזן לעיתונאים אחרי הפגישה כי סיכם עם עבדאללה על שורה של צעדי תגובה חריפים אם אכן תועבר השגרירות לירושלים.

לדבריו, "מה שמתרחש סביב העברת השגרירות לירושלים הוא דבר חשוב עבור המלך ודבר חשוב עבורנו. לא היה מנוס מתיאום וחידוד הנקודות אחד עם השני כדי להיאבק בצעדים שאם יבוצעו, השלכותיהם יהיו קשות".

השניים הדגישו במהלך הפגישה את חשיבות התיאום עם ממשל טראמפ והקונגרס, כדי להסביר על ההשלכות של החלטות שיפגעו בסטטוס קוו בירושלים על הביטחון והשלום במזרח התיכון.

"העברת השגרירות לירושלים היא התפתחות מסוכנת שמצריכה עמידה תקיפה נגדה", הוסיף שר ההקדשים הירדני האיל דאווד. הוא הוסיף, כי "הכרזה של הממשל האמריקני החדש על העברת השגרירות לירושלים תהווה זלזול בהחלטות הבינלאומיות שמחשיבות את ירושלים כאדמה כבושה ומכה קטלנית לתפקידה של וושינגטון כמתווכת הוגנת במשא ומתן בין ישראל לפלסטינים".

לדבריו, "צריכה להיות עמידה רצינית נגד העניין מצד מדינות ערב והמדינות האיסלאמיות כדי שארצות הברית תחוש שהאינטרסים שלה בסכנה, אם היא תעשה כן. מדינות נוספות במערב עלולות ללכת בעקבותיה של וושינגטון, אם היא אכן תעביר את השגרירות לירושלים", הזהיר.

כזכור, טראמפ חזר ואמר בחודשים האחרונים כי יעביר את השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים, ומקורביו רמזו בימים האחרונים כי בקרוב צפויה הודעה רשמית בנושא - כשאחת מהצעות הפשרה שפורסמו, היא שהשגריר החדש דייוויד פרידמן יעבוד ויגור מירושלים, אך בנין השגרירות הרשמי לא יועתק וישאר בתל אביב.

יצוין, כי ירדן, בניגוד למצרים ולסעודיה, עוד לא שלחה ברכות לטראמפ על כניסתו לתפקיד נשיא ארצות הברית.

גם הכוחות הלאומיים והאסלאמיים, מסגרת התיאום העליונה של כל ארגוני הטרור הפלסטיניים, מזהירים היום מפני מימוש כוונת הממשל האמריקני להעביר את השגרירות מתל אביב לירושלים: "העברת השגרירות תצית אש באזור, שכן ירושלים היא עיר כבושה על פי החוק הבינלאומי וצעד כזה יהיה בבחינת שותפות מלאה במלחמה הפתוחה נגד עמנו", הזהירו.