אאא

אין כבוד למגזר: 11% מהשיח הגזעני ברשתות החברתיות מופנה כנגד המגזר החרדי, כך עולה מדו"ח שהוצג בצהריים (שלישי) בוועדת המדע של הכנסת ומפורסם לראשונה ב"כיכר השבת". את הדו"ח הציגה ענת רוזיליו - אדלר מ'קרן ברל כצנלסון'.

עוד עולה מהדו"ח כי 37% מהשנאה מופנת כנגד המגזר הערבי, ושבעה אחוזים כנגד הציבור המזרחי בישראל.

הדו"ח בדק את המצב ברשת בימים האחרונים וגילה כי הממוצע החודשי של שיחות גזעניות, מסיתות ופוגעניות עומד על כחצי מיליון שיחות - מידי חודש. מה שאומר, שבכל חודש ישנם 55,000 שיחות גזעניות נגד הציבור החרדי.

סנ"צ מאיר אוחיון, ראש יחידת הסייבר הארצית בלהב 433 התבטא כי "בסופו של דבר, אנחנו לא רוצים לחיות בחברה בה אכיפה היא הפתרון לכל דבר. יש עוד מערכות שצריכות להכווין ולחנך, וזה לא פחות חזק ואפקטיבי מאכיפה". 

יו"ר הוועדה ח"כ אורי מקלב (דגל התורה) אמר כי "זהו שיח אסור, הוא אטום ופוגע, את ההשלכות של זה ניתן לראות בכל פינה. מצפים מאיתנו לתת גבולות, אנחנו כאן בכנסת יש לנו חלק חשוב בשינוי המגמה הזו, אנחנו יכולים על ידי חקיקה והעלאת המודעות בציבור לשנות את המצב, היום כל ילד הוא כתב, עורך ומפיק סרטונים".

"צריך להדריך להסביר ולפקח על מה שקורה ברשת, מעשה אבות הוא סימן לבנים, להורים יש השפעה גדולה על פעילות הנוער ברשת", מוסיף ח"כ מקלב.