אאא

חבר מועצת עיריית ירושלים מטעם ש"ס, אשר מישאלי, הודיע בצהריים (שלישי) על פרישתו ממועצת העיר, "לאחר התייעצות עם חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי דוד יוסף", זאת כפי שנחשף ב"כיכר השבת".

   עוד בנושא:

במכתבו לראש העיר ירושלים ניר ברקת, מודיע מישאלי על סיום חברותו במועצת העיר ומפרט שורת נושאים ופרויקטים שקידם כחבר הנהלת העיר.

חשיפת ''כיכר השבת''
חשיפת "כיכר השבת"

הגר"ד יוסף, שיגר לפני מספר ימים מכתב לאשר מישאלי, אותו הוא מכנה - "ידידי הדגול איש חי רב פעלים, ראש וראשון לכל דבר שבקדושה", כי "בהמשך לשיחתי אתך מהשבוע שעבר, הנני חוזר ואומר כי מתוך היכרותי את עבודתך בעיריית ירושלים, הנך עושה עבודת קודש נפלאה ובמסירות רבה, וכל זאת בהתנדבות ושלא על מנת לקבל שכר, ובכל פעלך הנך מקדש שם שמים ברבים ומסייע רבות לכלל ולפרט".

מכתבו של הגר''ד יוסף
מכתבו של הגר"ד יוסף

"אולם מחמת שרצוננו לערוך ארגון מחדש של סיעת ש"ס בעיריית ירושלים לכן הנני מבקש ממך לפרוש מתפקיד 'חבר מועצת עיריית ירושלים", דורש הרב יוסף, "ובטוחני שבעזה"י בעתיד עוד נכונו לך תפקידים גדולים וחשובים בתנועת ש"ס, ואעשה כל מה שאפשר כדי לנצל את כשרונותיך הברוכים למען כלל ישראל".

יצוין כי המהלך תוכנן כבר לפני מספר חודשים כפי שנחשף ב"כיכר השבת", אולם יו"ר ש"ס השר אריה דרעי חזר בו לאחר שמישאלי התעקש להישאר בתפקידו, אך כעת המהלך הבשיל ויצא אל הפועל לאחר התערבותו של חבר המועצת הגר"ד יוסף.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כפי שדווח בעבר ב"כיכר השבת", מי שצפוי להתמנות כמחליפו של מישאלי המועצת העיר הוא חיים כהן, מו"ל 'קו עיתונות'.

מכתב הפרישה של מישאלי
מכתב הפרישה של מישאלי
הגדלה
מכתב הפרישה של מישאלי
מכתב הפרישה של מישאלי

כזכור, בחודש חשון דווח ב"כיכר השבת" כי השר אריה דרעי מבקש לפטר את חבר מועצת העיר אשר מישאלי, ולהכניס במקומו חבר מועצה חדש, זאת בזמן שהוא טרם מינה חבר מועצה חדש במקומו של מלכיאלי.

מישאלי, היה נחשב למזוהה עם היו"ר הקודם אלי ישי, אך למרות שהוכיח נאמנות להנהגה החדשה של המפלגה, גורמים במפלגה טענו כי לא כולם שמחו על כניסתו למועצת העיר.

דרעי העביר אז מסרים למישאלי, לפיהם הוא רוצה להעביר אותו לתפקיד אחר בתנועת ש"ס בכדי שיפנה את מקומו בעירייה, אך מישאלי ביקש להמשיך עוד חודשיים בכדי לסיים פרויקט שהתחיל במחלקת קידום נוער נושר. דרעי החליט שלא להתעקש ולהכריח אותו להתפטר.