אאא

רו"ח משה ליאון (55) שייסד את משרד ראיית החשבון ליאון – אורליצקי לפני 25 שנה, פורש מהשותפות במשרד ובכלל זה מהעיסוק בראיית חשבון. ליאון כיהן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה, כיום חבר הנהלת עיריית ירושלים, אחראי תחום מנהלים קהילתיים בעיר. בשבוע שעבר פרסם "כלכליסט" כי ועדת הרפורמות, בלחץ יו"ר הקואליציה דוד ביטן וח"כ עודד פורר מישראל ביתנו, הוציאו סעיף ברפורמת הטוטו המחייב את הטוטו לבחור רו"ח חדש במקום הנוכחי - משה לאון.

לפני ארבע שנים ניסה לקדם ליברמן את מועמדתו של ליאון, תושב רמת גן לראשות עיריית ירושלים, אולם זה לא נבחר בסופו של דבר. מקורבים מציינים כי בכוונתו להתמקד בתפקידו כחבר מועצת ירושלים. ניתן ללמוד מכך אולי על כוונותיו בבחירות הבאות לעירייה שיתקיימו בסוף 2018.

רו"ח משה ליאון אמר היום: "אני מסיים קריירה ארוכה ופורייה של שותפות במשרד ליאון אורליצקי, שאותו ייסדתי בשנת 1991. התחלנו ממשרד קטן והתפתחנו וגדלנו עם השנים יחד עם צוות מסור ומקצועי מהשורה הראשונה של תחום ראיית החשבון בישראל. אני גאה בהישגיה של הפירמה ובהון האנושי שלה ורוצה הודות לשותפיי לדרך, שבלעדיהם הישגיי הפירמה לא היו יכולים לקרות ולכל מי שהיה לצידי לאורך דרכי המקצועית".

עופר אורליצקי, שותפו של רו"ח ליאון ב-15 השנים האחרונות, מסר: "משה שותפי וחברי, הרוח החיה, נטל תפקיד מרכזי בפיתוח ובצמיחה של הפירמה מיום היווסדה על ידו. אני שמח על הזכות שהיתה לי לעבוד איתו ולצידו, להיות שותפו להישגים. בשמי ובשם השותפים במשרד, רואי החשבון והעובדים אני מבקש לאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו. אני בטוח שבכל דרך שיבחר, יזכה לברכה בפעילותו".

רו"ח משה ליאון הקים את הפירמה בשנת 1991 יחד עם שלושה שותפים. בשנת 2001 התמזג המשרד עם משרד רואי החשבון לוין, דב, אורליצקי ושות` ובינואר 2007 התמזג עם המשרד הירושלמי הוותיק חגי ולנשטיין ושות' ועם משרדו של רו"ח דודי גולדברג. בשנת 1997 נוצרה השותפות הבינלאומית עם MOORE STEPHENS INTERNATIONAL, אחת מהפירמות הגדולות בעולם ראיית החשבון, המתמחה במתן שירותים פיננסיים, בנקאות, ביטוח וליווי עסקי.