אאא

ישראל תהפוך להיות מרכז הרכב האוטונומי של אינטל העולמית, כך אמר לפני שעה קלה מנכ"ל מובילאיי, זיו אבירם, בשיחה עם עובדי החברה בירושלים,

לאחר הפרסום כי אינטל רוכשת את מובילאיי בכ-15 מיליארד דולר. אבירם הדגיש כי כל היחידות של אינטל בתחום יהיו כפופות מעתה למובילאיי.

בתוך כך, מנכ"ל אינטל העולמית בריאן קרזניץ יגיע מחר לישראל כדי לדבר עם עובדי חברת מובילאיי.

בדבריו הדגיש אבירם את העובדה שמובילאיי תהיה אחראית על כל הנושא בחברה מהתחלה ועד הסוף. כמו כן, החברה תפעל במקביל להסדרת האופציות של עובדי החברה, על מנת שערכן לא ייפגע.

להערכת אבירם, העסקה תיחתם בתוך כחצי שנה ועד אז הוא רוצה שהחברה תעבוד כרגיל. אבירם הוסיף כי החברה תלמד את דרך התגמול של אינטל לעובדים ותשלב אותם אצלה.

בהודעה שפרסמה החברה בעקבות עסקת הענק, במקביל לשיחה עם העובדים ציין אבירם: "אנו צופים כי הצמיחה לעבר נהיגה אוטונומית תהיה מהפכנית. היא תספק לצרכנים אפשרויות תחבורה בטוחות, גמישות יותר ובעלות פחותה, ותגדיל את ההזדמנויות למודלים עסקיים עבור לקוחותינו, יצרניות הרכב. על ידי צירוף התשתיות והמשאבים שלנו, אנו יכולים לשדרג ולהאיץ את הידע המשותף שלנו בתחומים של מיפוי, נהיגה וירטואלית, סימולטורים, פיתוח תוכנה, חומרה, מרכזי נתונים ופלטפורמות מיחשוב עתיר ביצועים. יחד, אנו נספק הצעה איכותית ואטרקטיבית עבור תעשיית הרכב".