אאא

במסגרת קמפיין בו פתח חמאס נגד סחר ושימוש בסמים ברצועת עזה, גזר הבוקר (ראשון) בית משפט צבאי בעזה הכפוף לחמאס על שני פלסטינים שהואשמו בסחר בסמים שני עונשי מוות - בתלייה ומול כיתת יורים.

זו הפעם הראשונה מאז השתלט חמאס על רצועת עזה שבה נשפטים למוות אנשים בגין סחר בסמים. מדובר בשניים שכבר נשפטו בעבר בגין סחר בסמים, אך שבו לסורם. אחד הסוחרים הואשם שלא בפניו משום שהוא עודנו מבוקש.

כחלק מהקמפיין, קיים משרד הפנים של חמאס מסיבת עיתונאים בה הוצגו כמויות הסמים שנתפסו ברצועה בשנה האחרונה. "בשלושת החודשים האחרונים נתפסו ברצועת עזה 1,250 חבילות חשיש ו-400 אלף גלולות של משכך הכאבים ''טרמדול'", נמסר לעיתונאים.

סמים שנתפסו בחודשים האחרונים בעזה (צילומסך: מתוך יוטיוב)
סמים שנתפסו בחודשים האחרונים בעזה (צילומסך: מתוך יוטיוב)
הגדלה

מפקד משטרת המלחמה בסמים בעזה, אחמד אל-קודרה, אמר: "אנו מבטיחים לבני עמנו כי נפעל בכל יכולותינו להילחם בתופעה, ושנכה ביד ברזל כל סוחר סמים". דובר המשרד הוסיף, "יש תוכנית להטביע את רצועת עזה בסמים, כדי לערער את כוחה של החברה הפלסטינית".

העלייה הגדולה מאוד שנרשמה בשנה האחרונה בכמות הפלסטינים ברצועת עזה שמתמכרים לסמים ולמשככי כאבים, מיוחסת בין השאר למשבר ההומניטרי המתמשך ומתפתח בה.

במשרד הפנים משווים בקמפיין בין סוחרי סמים לבין משתפי פעולה עם ישראל אותם תמיד מוציאים להורג - מה שאמור להסביר את העונש החמור שקיבלו שני סוחרי הסמים.

מקור