אאא

המדינה הגישה היום הצהרות תובע נגד שני ערבים ישראלים תושבי מזרח ירושלים שנעצרו בחשד להסתה לאלימות ולטרור באמצעות הפייסבוק. השניים (20, 24) תחזקו בנפרד דפי פייסבוק בהם שיבחו והיללו מחבלים שביצעו פיגועי טרור, כמו כן העלו סרטונים ותמונות תוך שהם מציינים לשבח את פעילות המחבלים. השנים גם הביעו תמיכה בפגיעה בכוחות הביטחון.

המשטרה עמלה זמן רב לאתר פעילות טרור והסתה לטרור ברשתות החברתיות, ובתום הבדיקה בעניינם של השניים הציגה את החומר בפני הפרקליטות וזו אישרה פתיחת חקירה בגין הסתה.

כאמור, החשודים נעצרו לחקירה בגין הסתה לאלימות ולטרור ותמיכה בארגון טרור, בסיומה הוארך מעצרם על ידי בית המשפט. בנוסף בוצע חיפוש בבתיהם במהלכו נתפסו חומרי מדיה וחומרי הסתה. היום (ראשון) הוגשו כנגד החשודים הצהרות תובע ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

יצוין כי מעצר זה מתווסף למעצרו של קטין בן 17 שנעצר לפני כשבוע וכנגדו הוגש כתב אישום בגין עבירה דומה. מעצרים אלו הם חלק ממכלול המעצרים שמבצעת המשטרה במסגרת הפעילות הממוקדת כנגד הפועלים ברשתות החברתיות ומפיצים פרסומים שהם בגדר הסתה לאלימות וטרור.

בהודעת המשטרה נאמר: "לצד חופש הביטוי ניצב הצורך במניעת מעשי אלימות שמקורה בהסתה או באקלים האלים שההסתה יוצרת.

פרסומי ההסתה והתמיכה במעשי אלימות וטרור מהווים סכנה ממשית שיש בכוחה לעודד אחרים לעשות מעשה. המשטרה פועלת באופן רציף ובכלל האמצעים העומדים לרשותה על מנת לאתר את אותם גורמים המסיתים לטרור ולמצות עימם את הדין".