אאא

הממשלה ועיריית בית שמש, חתמו היום (ב') על הסכם גג לבניית למעלה מ-17 אלף דירות חדשות בעיר, אלפים מתוכן ישוווק במסגרת מחיר למשתכן. כמו כן במסגרת ההסכם בכ-530 דונם יפותחו שטחי תעסוקה, מסחר ומלונאות. בנוסף יועברו תקציבים לפיתוח התשתיות, שיפור התחבורה הציבורית ופארקים עירוניים. כ-3,000 דירות שייבנו במסגרת ההסכם כבר שווקו במכרזים של רמ"י ומשרד הבינוי, השאיפה היא להמשיך ולעמוד ביעד לפיו ישווקו קרקעות לבניית 2,500 דירות בשנה.

ההסכם כולל גם תקציב להקמת מוסדות ציבוריים וביניהם 41 מעונות יום, 229 כיתות גני ילדים, 1,483 כיתות בבתי ספר יסודיים, 52 כיתות חינוך מיוחד, 91 בתי כנסת, 8 מתנ"סים, 8 אולמות בנוסף כביש 38 יורחב לתנועה דו-מסלולית, יוקם מחלף חדש, גשרים, ודרכים ראשיות. כמו כן, יוקצה תקציב לבניית נתיב תחבורה ציבורי חדש בכביש מרכזי פנימי בבית שמש.

בשנים האחרונות התקשו במשרד האוצר ומשרד הבינוי לחתום עם הסכם הגג עם עיריית בית שמש, על רקע מאבק בין חרדים לחילוניים. בטקס החתימה על ההסכם אמר על כך שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: "בית שמש היא העיר הראשונה, בה נותן הסכם הגג מענה משולב לאוכלוסייה הכללית ולאוכלוסייה החרדית. אנו פועלים מתוך הבנה כי חיוני לקיים רב תרבותיות ולפעול מתוך המאחד ולא להיבנות זה על חשבון זה מתוך ניכור וקיטוב. זמן ומחשבה רבים הושקעו במציאת פתרון ייחודי לכלל האוכלוסיות בבית שמש. זהו מקרה בוחן עבור החיים המשותפים של האוכלוסייה הכללית והאוכלוסייה החרדית במקומות רבים ברחבי הארץ. תקוותי היא כי מודל זה יצליח ויהווה מופת לחיים של שותפות והדדיות".

שר האוצר, משה כחלון דיבר אף הוא בטקס והתייחס לסוגיית התאגיד: "עברנו משבר בשבועות האחרונים. אם היינו הולכים לבחירות אף אחד לא היה כאן היום. הזוגות הצעירים היו הולכים לקרוא תהילים. גם הנכים היו צריכים לחכות שנה נוספת להעלאת הקצבאות".

מנכ״ל רשות מקרקעי ישראל, עדיאל שמרון: "הסכמי הגג בשילוב מחיר למשתכן הופכים את שיווקי רשות מקרקעי ישראל לאפקטיביים בהתמודדות עם משבר הנדל"ן. הסכם הגג בבית שמש מייצר מענה עבור הציבור החרדי הסובל זה שנים ממחסור בדיור".