אאא

אלירן ויצמן, תושב העיר אלעד ועובד בעירייה, קיבל לפני תקופה קצרה טלפון מלשכת ראש הממשלה, שהחזיר אותו בבת אחת עשרות שנים אחורה. בהיותו ילד בן 7 בלבד, נרצח אביו, הקדוש חיים וייצמן הי''ד נרצח על ידי מחבלים וכעבור שנים התבשר בטלפון כי המחבל המתועב שרצח את אביו – שוחרר לחופשי.

ראש העיר ישראל פרוש שפגש את ויצמן במסדרונות העירייה, עודכן בפרטים ושמע מפי ויצמן על כך שיום השנה להירצחו של אביו עומד להגיע. לדבריו, עד השנה, לא התקיים מעולם מניין תפילה על קברו של אביו ביום השנה, ועז חפצו לקיים זאת הפעם.

ראש העיר התרגש מהבקשה ויחד עם אנשי הלשכה ומספר עובדי עירייה, הגיעו ביום השנה לקבר, אמרו את התפילות הנהוגות ליום היארצייט, והבן אמר קדיש. לאחר מכן, סיפר אלירן לראש העיר כי מזה זמן רב מקנן בליבו חלום שייתרם ספר תורה לעילוי נשמת אביו, אלא שמחירו של ספר תורה הוא גבוה מאוד כידוע.

ראש העיר נרתם למשימה ופנה לרב אהרן בינה, ראש ישיבת נתיב אריה ומי שמנהל את קרן הצדקה של ר' איירה רעננערט, התורם מידי שנה ספרי תורה לעילוי נשמת נפגעי הטרור למספר בתי כנסת בארץ.

זמן קצר לאחר הפניה, התקבלה באורח פלא תשובה חיובית על כך שישנו ספר תורה, מהודר, שיהיה מוכן בקרוב עבור בית כנסת שייבחר, והוא יועמד לעילוי נשמתו של הנרצח.

במקביל, הגיעה לראש העיר פניה מישיבת 'תורה בתפארתה' באלעד העומדת בנשיאותו של מרן ראש הישיבה הגראי״ל שטיינמן, על כך שבשל גודלה של הישיבה היא נזקקת בדחיפות לספר תורה.

ראש העיר מיהר לקשר בין הנהלת הישיבה לקרן המדובר, וספר התורה לזכרו של הקדוש חיים ויצמן הי''ד, אביו של אלירן, יוכנס אחר כבוד להיכל הישיבה הגדולה 'תורה בתפארתה',שבנשיאותו של מרן ראש הישיבה במוצאי חג השבועות הקרוב, במעמד גדולי ורבני העיר ובהשתתפות אלפי תושבי העיר.

הערב כובד ראש העיר ישראל פרוש לכתוב אות בספר התורה המדובר, במעמד כתיבת האותיות בכותל המערבי, לקראת מעמד הכנסת ספר התורה הגדול שיערך כאמור במוצאי חג השבועות באלעד.