אאא

מחוקקי האיחוד האירופי עשויים לזמן את מועמדת הימין הקיצוני בצרפת, מרין לה פן, לשימוע על מנת לדון בביטול החסינות הדיפלומטית שלה עוד לפני הסיבוב השני בבחירות לצרפת שצפוי להתקיים ב-7 במאי - כך על פי דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס המתפרסם היום (שבת). הסיבה לשימוע: חשדות למעילה בכספי האיחוד האירופי.

בית המשפט הצרפתי עתר לפרלמנט האירופי להסרת חסינותה של מועמדת החזית הלאומית בצרפת לה פן, שמכהנת גם כחברת הפרלמנט, על מנת שיוכל להמשיך בחקירת הפרשה, הכוללת חשדות לתשלום לא תקין לעוזרים במפלגתה. "המועצה המשפטית של הפרלמנט האירופי החליטה לזמן את לה פן לשימוע בתאריך האפשרי הראשון במהלך חודש במאי", אמרה לאורה פרארה, ממלאת מקום יו"ר המועצה לסוכנות רויטרס.

הפרלמנט האירופי כבר קנס בעבר את לה פן באשמת שימוש לרעה בכספי האיחוד. מאז פברואר, נחתכה המשכורת החודשית שלה בחצי לכ-3,000 יורו והתשלומים הנוספים שהייתה זכאית להם הופסקו. החקירה הצרפתית נועדה להחליט האם יוטלו על לה פן סנקציות נוספות.

בחודש מרץ הסירו חברי הפרלמנט האירופי את חסינותה של לה פן כדי לאפשר חקירה נפרדת שלה בצרפת, זאת לאחר שפרסמה תמונות של אלימות לוחמי דאעש ברשתות החברתיות. העונש על עבירה זו בצרפת יכול להגיע לשלוש שנות מאסר וקנס של 75 אלף יורו.