אאא

ישראלי בן 31 נשפט בבריטניה לשלושה חודשי מאסר על תנאי לאחר שהשתכר והתפרע בטיסה של חברת לופטהנזה מגרמניה לקנדה - ואילץ את הקברניט לבצע נחיתת חירום בבריטניה, בנוסף, הוא נתבע על ידי החברה על הנזקים הכלכליים שגרם לה.

ב"דיילי מייל" הבריטי דווח כי הנוסע, שסובל מ-OCD ומחרדת טיסות, נעל את עצמו בתא השירותים והחל לצרוח ולהשחית את התא. כשיצא החל לירוק במעברים ולטרוק את מגש האוכל שלו. הצוות ניסה להרגיע אותו, אך בסופו של דבר נאלץ להסיט את הטיסה ולבצע נחיתת חירום במנצ'סטר. זאת, בעקבות חששו של הקברניט שהמתפרע יגרום לתקרית בעת טיסה מעל האוקיינוס האטלנטי.

עם הנחיתה הוא הורד מהמטוס ונעצר. בלופטהנזה אישרו כי המטוס, שעליו 360 נוסעים, נאלץ לנחות בבריטניה בגלל נוסע שהתפרע. "בטיחות נוסעינו מעל הכול", אמרו בחברה.

התקרית אירעה לפני כשבועיים בטיסה LH470 מפרנקפורט לטורונטו, והישראלי - מומחה לטכנולוגיות מידע ואב לשניים, שהיה בדרכו לבקר את בת זוגו בקנדה - הוחזק בבריטניה. התובעת מסרה כי כשהתבקש להסביר את פעולותיו, הוא סיפר כי הוא שתה כוס יין במהלך הטיסה מישראל לפרנקפורט, ובפרנקפורט קנה בקבוק וויסקי. הוא שתה את רוב הבקבוק, וכשעלה לטיסה לטורונטו קיבל כוס שמפניה - שהוא לא זוכר ששתה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עורכת הדין שייצגה אותו הסבירה כי הנוסע הפרוע התרגש לקראת הפגישה עם זוגתו: "הוא לא היה מאיים או אלים, הוא סובל מ-OCD ומחרדת טיסות. הוא מתל אביב - אומרים שהם מאוד בוטים ורועשים ו'דוגריים', כמו תושבי ניו יורק. זה יכול להיראות אגרסיבי אבל לא היו לו כוונות תוקפניות". עורכת הדין הוסיפה: "הוצפתי בהודעות מקרובי משפחתו בישראל ובאמריקה ומהחברה שלו בקנדה, כולם מתחננים שאעשה עבורו את המרב ומספרים לי על אופיו הטוב".

הוא הופיע בדיון בעניינו בבית משפט, בעזרת שיחת וידיאו מבית המעצר. הוא הודה במעשים ואמר לשופטים: "אני המום ומזועזע. דבר כזה לא קרה מימיי, אני לא שתיין, רק התרגשתי לראות את זוגתי. זה לא יקרה שוב, אני נשבע. אני רוצה לחזור לילדיי ולהיות שוב אזרח שומר חוק. אני אדם מן השורה ואני מאוד מובך להיות בעמדה הזו". הוא נידון לשלושה חודשי מאסר על תנאי ותשלום קנס בגובה 250 דולרים.

המטוס המריא שוב שעתיים לאחר מכן ממנצ'סטר, אך חברת התעופה העריכה כי התקרית גרמה לה להפסד של 20 אלף אירו משום שנוסעים אחרים פספסו טיסות המשך. סכום זה לא כלל את עלויות נחיתת החירום או התדלוק מחדש. דווח כי המהלך עלה ללופטהנזה 36 טונות של דלק, וכי החברה תבעה את הישראלי המתפרע באופן אישי.