אאא

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ נאם הערב בעצרת מיוחדת בגבעת הקפיטול, והתחייב לעמוד תמיד לצד העם היהודי: "זו שבועתי לכם - כנשיא ארה"ב - תמיד אעמוד עם העם היהודי. תמיד אעמוד עם ידידתנו ובעלת בריתנו, מדינת ישראל".

"מדינת ישראל היא אנדרטה נצחית לעוצמתו של העם היהודי, התקווה העזה שבערה בלבם של המדוכאים מתמלאת עתה בנשימת החיים, ומגן הדוד מתנוסס מעל אומה גדולה שקמה מן המדבר" אמר טראמפ, "אנחנו כאן היום כדי להבטיח שהאנושות לעולם לא תשכח את הטבח של הנאצים. אלו שמכחישים את השואה משתפים פעולה עם הרוע הנוראי הזה. אנחנו לא נשתוק. פשוט לא. לעולם לא נהיה שקטים מול הרוע הזה".

"אני מתרגש מאוד לעמוד לצד אנשים ששרדו את השעה האפלה ביותר של ההיסטוריה, ונוכחותכם החשובה הופכת את המקום הזה לכנס מקודש. היום אנחנו זוכרים את ששת מיליון הגברים, הנשים והילדים. נזכור את הניצולים שראו יותר ממה שאנחנו יכולים לדמיין".

בהמשך נאומו פנו טראמפ לניצולי השואה שהיו בקהל ואמר: "הייתם עדים לרשעות ומה שראיתם - הוא מעבר לכל תיאור. רבים ראו את משפחתם נרצחת. רעב ועינויים. ראיתם ניסיון מאורגן להשמיד עם שלם. שרדתם את מחנות המוות בכדי לספר את הסיפור. למרות הכאב הגדול שלכם אתם מאמינים באמירתו של אלי ויזל - למען המתים והחיים עלינו לתת עדות".

אפילו היום, יש מי שמבקשים לשכוח את העבר. יש כאלה המלאים בכל כך הרבה שנאה שהם רוצים למחוק את השואה מההיסטוריה. מכחישי השואה שותפים לרשעות הנוראה. לעולם לא נשתוק שוב בפני הרשע".