אאא

הדו"חות של אלפבית, חברת האם של גוגל, שפורסמו ביום חמישי בערב, חושפים לא מעט על מצבה של החברה. נתון נוסף שנחשף בדוחות אלה הוא השכר של בעלי התפקידים הבכירים שלה. על פי דיווח של CNBC, שכרו של מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'איי הגיע בשנה שעברה לכ-200 מיליון דולר.

השכר המדווח מורכב משני חלקים, שכר עבודה שעמד על 650 אלף דולר ובונוסים שמגולמים במניות בשווי של 198.7 מיליון דולר במניות גוגל. ב-2016 הכנסות החברה צמחו בכ-22.5% והרווח גדל בכ-19%.

פיצ'איי בן ה-44 הוא המנכ"ל ההודי הראשון של החברה. מינויו התבצע במקביל להודעה על שינוי מבנה האחזקות של גוגל שהוכפפה לחברת האחזקות אלפבית על ידי לארי פייג', סרגיי ברין ואריק שמידט. ב-2015 הסתכם שכרו של פיצ'איי בכ-100 מיליון דולר מתוכם כ-99.8 מיליון דולר היו בצורה של מניות.

נתון מעניין נוסף הוא שלארי פייג' וסרגיי ברין מייסדי החברה משכו שכר של דולר אחד. אבל לא צריך לדאוג להם - היקף האחזקות שלהם בחברה ובחברות הבנות האחרות מגיע לכ-40 מיליארד דולר כל אחד. מניות אלפבית צמחו בכ-5% בשנה האחרונה לעומת עלייה ממוצעת של 10% של הנאסדא"ק.

שתי בכירות נוספות של החברה שראו עלייה משמעותית בשכרן הן רות פורת, סמנכ"לית הכספים ודיאן גרין סגנית נשיאה ומנהלת עסקי הענן של גוגל. פורת הגדילה את שכרה מ-31 מיליון דולר לכ-39 מיליון דולר בשנה האחרונה.

גרין לעומת זאת הרוויחה יותר מ-43.7 מיליון דולר כאשר 42.8 מיליון דולר מתוכם היו במניות. ב-2015 הרוויחה גרין שכר של כ-454 אלף דולר בלבד וזאת עבור ישיבתה בדירקטוריון - יש לציין שהיא לא הייתה עדיין שכירה של גוגל בזמנו, מה שהשתנה בשנה שעברה לרווחתה.