(צילום: באדיבות המצלם)
אאא

האדמו"ר מסאטמר הגיע אתמול לביקור בשכונת ווילאמסבורג להשתתף בדינר השנתי לטובת מוסדות יטב לב בארץ הקודש.
במהלך נאומו יצא הרבי במתקפה חזיתית נגד וועד הישיבות וטען כי הם  יודעים ומעלימים עין מכך שתלמידי ישיבות מהפריפריה ומאזורים חלשים נאלצים להתגייס לצבא שלא ברצונם.

״עומד על הפרק גיוס בני הישיבות", פתח הרבי את נאומו, "הציבור כאן בארה"ב לא מבין בזה שבאמת אין גיוס בכפיה
וכאשר שואלים אנשים הבאים מארץ הקודש אכן לא יודעים שם מגזירת הגיוס אבל צריך לדעת שהם (הציונים) מנסים בכל דרך לגייס כמה שיותר חרדים לצבא".

האדמו״ר ניתח וטען: "אמנם בכל הישיבות הגדולות במרכזי הערים הגדולות בהם מתגורר הציבור החרדי הכל הולך בצורה חלקה ואף אחד לא רואה את הגזירה הנוראה, אבל בישיבות הקטנות יותר במספר התלמידים הלומדים בהן ובעיקר בפריפריה שם יש כבר בעיות רציניות ובהן יש הרבה יותר בחורים שמתגייסים ולא מרצונם הטוב".

האדמו״ר הצביע באצבע מאשימה כלפי וועד הישיבות: "וועד הישיבות יודעים מזה והם משתיקים את הכל, כל זה בשל העובדה שהחרדים יושבים על סיר הבשר ואם לא ישתקו יפסידו הרבה כסף ולכן כולם שותקים". 

"מאוד קשה לומר להם לא מעוקצך ולא מדובשך ואכן מוסדותינו הקדושים מוסדות יטב לב בישראל לא נהנים כלום מהמדינה הציונית לא למשכרות ולא לבניינים וחוב קדוש על בני חוץ לארץ לעזור להם לעמוד בפרץ בארץ ישראל", הוסיף האדמו"ר.

כמו כן, בירך האדמו"ר את הנגיד ר' מאיר זעליג ריספלר שנתמנה לכהן כראש הקהל בווילאמסבורג וביקש מכל הציבור לעמוד לצידו ולעזר לו להרים קרן הקהילה והמוסדות.