אאא

היום (שני) הוגשו הצהרות תובע כנגד שלושה ששדדו חלפן כספים ומעצרם אף הוארך על ידי בית המשפט עד ליום חמישי הבא.

לפני כחודש התקבל דיווח במשטרת ירושלים על שלושה צעירים ששדדו סכום של כ-100 אלף שקל מעובד בצ'יינג' כשעשה את דרכו במרכז העיר עם הפדיון היומי, בשביל להפקיד אותו אצל בעל העסק.

כוחות משטרה שהגיעו למקום תוך זמן קצר, החלו בביצוע פעולות חקירה נרחבות שכללו איסוף ממצאים בזירה וסביבתה, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים. במקביל הם גבו עדויות בזירה.

עם התקדמות החקירה וניתוח הממצאים שאותרו, עלה כי השוד בוצע על ידי 2 בגירים בני 19, וקטין כבן 17.5, בנים למשפחות חרדיות תושבי ירושלים, שככל הנראה ביצעו תכנון מקדים בכדי לשדוד את העובד כשהוא נמצא מחוץ לבית העסק, כשכסף ברשותו.

דפוס הפעולה בו נקטו החשודים הינו מארב מתוכנן במהלכו הם עקבו אחר הקורבן, ובשלב מסוים הפתיעו אותו בכניסה לאחד הבניינים ושדדו ממנו סכום כסף רב של כ-100 אלף ש"ח במזומן ובמטבע זר תוך שהם מכסים פניהם, חוסמים דרכו ומפעילים כוח פיזי כנגדו וכשהכסף בידיהם נמלטו מהמקום.

מדוברות המשטרה נמסר: "כלל פעולות החקירה הסמויות שבוצעו על ידי החוקרים תוך שילוב הממצאים שנאספו בזירה וסביבתה, הביאו לאיתור זהותם של 3 החשודים במעשה ולמעצרם. החשודים הובאו לחקירה בתחנת לב הבירה, במהלכה קשרו עצמם למיוחס להם".